| anonim_4396 a întrebat:

Eu mama si sora mea ne vom muta la bloc. (mama si tata au divortat,...) cum sa-mi decorez camera? (puteti sa-mi dati poze siteuri,...) dau fundá

3 răspunsuri:
| MariaChrii a răspuns:

In primul rand imi pare rau cat despre decorat camera gandeste-te cum te simti mai bine tu c te reprezinta pe tine ce te relaxeaza

| n1cknam3 a răspuns:

Fericirea ta banuiesc :)),,, pai depinde, daca ai sa locuiesti cu sora ta in aceeasi camera, probabil o sa trebuiasca sa tii cont si de gusturile ei, in principiu pentru o camera mica se obteaza pentru cat mai putin mobilier de exemplu, pat mic de o persoana, birou calculator, sifonier mic, personal daca parintii isi permit iti indic sa pui o usa plianta, dar nu de acea care se strange ca un evantai, ci pur si simplu o usa pe sine care se trage in dreapta/ stanga cand o deschizi, cam cum sunt cele de la sifonierele astea noi, iti indic o usa de genul asta deoarece economisesti mult mai mult spatiu din camera :) orice culori ai folosi in camera ta incearca sa nu folosesti culori de moment, de exemplu daca ai 13 ani, nu o face roz pe toata si gata,,,, deoarece peste cativa ani o sa inceapa sa te enerveze, o sa cresti si nu o sa iti mai placa zanele pictate pe pereti si etc... in perioada asta se poarta foarte mult spatiile gen Apple sau windows, da din sisteme de operare le'am transformat in stiluri arhitecturale, stilul Apple : culoare dominanta alb, de ex : pereti albi, parchet crem spre alb, pat alb noptiera rosie sau verde, birou alb scaun rosu sau verde, sifonier alb, covor pufos rosu sau verde, draperie alba; stilul windows : pereti albi, pat verde, noptiera alba, birou roz, scaun blue, sifonier verde, parchet inchis la culoare spre negru, covorash pufos albastru sau roz, de altfel se poarta stilul de mobila in gen ikea, adica fara inflorituri sau extravagante inutile cum se purta la mobila lu bunica acu 30 de ani,,,, asta este Apple room http://2.bp.blogspot.com/......signs2.jpg si aceasta http://www.greathomeinterior.com/......design.jpg (asta ca sa iti faci o idee, dupa cum observi albul domina iar verdele sau rosul sunt in minoritate,,,, asta se numeste bun gust;) ), apoi un exemplu un pic cam deplasat al unei camere windows http://pichomez.com/......20x390.jpg dar daca faci abstractie de excesul de zebre de prin incapere ai sa vezi ca are stil, si inca una care e mai ok de observat http://totalyhomedecor.com/......-Ideas.jpg asta e la moda si o sa fie pentru ceva timp.,,, nu iti trebuie mobila exact ca si acolo, de poti baza de mobila standard iti poti vopsi vechiul birou sau poti merge la ikea unde gasesti foarte multe piese de mobila care se incadreaza in categoria asta minimalistica (la preturi bune)daca respecti forma mobilei si culorile vioi cu bun simt adica in cantitati mici, vei avea ce'a mai frumoasa camera

| DariaSykes a răspuns:

Apropo eu o s stau in camera cu soramea (o sa avem pat supra etajat big grin )