| HermioneLove a întrebat:

Eu nu va mai inteleg oameni bunistraight face
Vad prin multe intrebari:
Hey ce parere aveti despre Miley Cyrus?(sau orice alta vedeta Miley este doar un exemplu acum)Eu sincer o urasc din tot sufletul, nu are voce deloc e proasta etc
Ioai voi va auziti macar asa putin ce spuneti? Cum poti sa urasti pe cineva cand nici macar nu-l cunosti|? Da ce va facut incat sa-l/o urati asa de mult? V-a omorat parinti, v-a dat foc la casa ceee? Nu v-au invatat parintii ca -i pacat sa urasti? Nu v-au gresit cu nimic! OK, am inteles nu va place.Da'asta inseamna ca trebuie sa injurati si sa vorbiti urat si sa-i urati? Daca ati fi in locul lor voua vi-ar placea?! Nu cred! Da cine sunteti voi ca sa judecati? Credeti ca sunteti mai buni sau ce? crying Bravo lor ca au ajuns unde sunt acum... daca va credeti asa destepti dc nu sunteti si voi asa faimosi? Voi ii faceti pe toti drogati etc.Ok o fii Miley drogata recunosc dar la ce folos sa vorbiti urat si sa injurati? Ea orcium nu stie si nu-i pasa doar va faceti pacate singuri...o sa plateasca ea odata pentru ce face nu trebuie sa o injurati/sa vb voi prostii! Nici voi nu sunteti perfecti! Ca de judecat pe altu toti sunteti buni da cand vine vorba de a va judeca pe voi insiva mai greu. phbbbbt
Stiti cum se spune:Nu judeca ca sa nu fiti judecati.Este viata lor sa faca ce vrea cu ea! Ca doar nu pe banii vostrii isi cumpara ei droguri etc.
Nu va place:nu asculati si punct.Nu rezolvati nimic daca vb aiurea! Credeti ca daca voi faceti din astea ei o sa se opreasca din cantat sau cariera?
Vedeti-va de viata voastra si restul faca ce vor!
Acum as astepta un raspuns frumos si civilizat! happy

6 răspunsuri:
| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Buna si tie si pot incepe prin a spune ca te felicit ca nu te cobori la nivelul altora bravo tie si apropo nu te mai necaji tu atat pentru prostia altora ca nu se merita e pacatsad cat despre persoanele pe care le critici tu ei da VIATA ESTE MULT PREA SCURTA PENTRU A URA! mai ales ca atunci cand urasti tu singur iti faci rau pentru ca se poate ca ura ta sa nu ajunga la persoana respectiva(cea pe care o urasti) dar cu singuranta te va bantui pe tine (la figurat vorbind) si iti va da nopti albe. Dar draga mea imi pare rau sa te dezamagesc dar hai totusi sa-ti spun un mic secret..sta in firea noastra sa uram, printre multe alte instincte de ale noastre ne nastem si cu acesta, cel de a ura pentru ca da! si ura si iubirea sunt tot instincte nu te lasa pacalita, iar instinctele nu pot fi negate happy

| valentino52 a răspuns:

Daca a ajuns unde a ajuns si este vedeta asta nu inseamna ca toata lumea trebuie sa fie innebunita dupa ea. Daca o critica nu e neaparat din invidie. Doar copiilor probabil le plac vedetele de la Disney Channel. Mie unu nu imi pasa de ea si chiar nu ma intereseaza de succesul ei muzical.

| HermioneLove explică (pentru valentino52):

Miley are doar un exemplu daaaa.
Am spus ca daca nu-ti place nu asculta nu rezolvi nimic daca critici.Pe ea/el nu-l intereseaza de ce spui tu sau ce spun altii.Iti faci pacate singur.

| Stella17 a răspuns:

Buna ai dreptate nici mie nu prea imi place de Demi Lovato adica cum joaca in filme imi place dar nu imi place cum arata si o las nu vorbesc urat despre ea etc cei care vorbesc urit despre vedete sunt doar invidiosi ca ei nu sunt populari asta e ceea ce cred eu.

| MirunaSelena a răspuns:

In primul rand : Buna! Si in al doilea rand, imi place ca nu te cobori la nivelul celorlalti. Nu imi place de Miley, recunosc, adica nu imi place de ea pentru ca se drogheaza si fumeaza, dar in rest nu am nimic cu ea, imi place cum canta, imi place cum arata. Oameni buni, nu trebuie sa judecati pe altii pentru ca nici voi nu sunteti perfecti! Miley are fani! Si despre Demi & Selena s-a vorbit urat, haterii le-au facut in toate felurile, dar chiar si asa, ele au ramas cu fani care le iubesc, ca mine, de exemplu. Toti gresim, nimeni nu e perfect! Credeti ca daca ele sunt vedete, nu sunt oameni si sunt perfecte?! Iar daca ele gresesc, sunt niste nesabuite? Cu totii gresim, asa ca nu mai judecati pe altii, daca nici macar nu cunoasteti acele persoane! Poate ca Miley se drogheaza, Demi s-a drogat si ea si poate ca Selena se va droga si ea, dar inauntrul lor sunt niste persoane bune. Voi, oamenilor, intotdeauna vedeti ce e mai rau la altii (vedetele, in cazul nostru), dar niciodata nu vedeti ca ele au de fapt un suflet bun si le pasa.