| anonim_4396 a întrebat:

Eu si colegii mei vrem sa facem o prezentare de "moda" la balul bobocilor, si nu avem nicio idee, ne-am gandit la o prezentare din costumatii eco dar asta s-a facut deja anul trecut.Ma puteti ajuta cu o idee?

1 răspuns:
| Hypathia a răspuns:

Puteti prezenta doua stiluri diferite: pe de o parte stilul lejer, modern, fitos si mai cum vrei tu sa fie, pe care il adopta elevii mai libertini, iar pe de alta parte stilul sobru, elegant, simplu pe care il adopta tocilarii, timizii sau pur si simplu unii dintre elevi. Astel poti face un fel de parodie, defiland pe rand cate un elev din fiecare stil, cei moderni foarte fitosi, pasind smechereste cu telefonul in mana, iar cei timizi cu niste ochelari ridicoli, pasind stramb si uitandu-se in toate partile parca speriati de bombe. Cred ca va iesi interesant daca faceti si un fel de regie ca sa fie show. Bafta!