| Claudiu709 a întrebat:

Eu si cu o fata suntem cei mai buni prieteni, ne spunem totul unul altuia.Sunt indragostit de ea si mi-as da si viata pentru ea.Dar cand o intreb daca simte ceva pentru mine, ea evita sa imi raspunda.Ce sa fac?

10 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Faptele actioneaza mult mai bine decat vorbele. Lasa faptele sa vorbeasca. Pastreaza insa un dialog deschis cu ea si cere-i macar sa fie sincera cu tine. In cel mai rau caz sa doara acum mai putin decat sa doara mai tarziu mai mult.

| Claudiu709 explică (pentru TheAce):

Eu fiind mai hotarat de felul meu, cand imi propun ceva lupt pana termin ce mi-am propus.Asa ca m-am gandit sa inventez ca imi place de o fata.Ea imediat mi-a spus sa renunt la fata aceea, dar nu a spus motivul

Ea deseori imi spune ca ii place de baiatul x, y iar dupa o saptamana imi spune ca nu ii mai place de x, y.Ma intreaba cine e mai frumoasa, cine arata mai bine dintre ea si alte fete.
Dece imi spune toate astea?

| Dariusuu a răspuns:

Daca sunteti cei mai buni prieteni, inseamna ca ea chiar simte ceva pentru tine dar te ocoleste.

Poti observa la felul cum vorbeste cu tine, cum se comporta.

Cred ca ai putea trage singur o concluzie.

O noapte linistita iti doresc.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Nimic,o lasi sa se indragosteasca de tine prin comportamentul tau.

| m2arya a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Daca evita sa.ti rasp inseamna ca si ea simte cv pentru tine...o apun din propria experientawinking

| SovietMarshalPeter a răspuns:

Sigur te iubeste, doar i e rusine.

| SupradozaDeViise a răspuns:

Nu ai ce face..nu o mai intreba pentru ca o s-o zapacesti la cap. Poate pe parcurs se va indragosti si ea de tine daca nu, asta e soarta. Funda? :3

| StefanVlad a răspuns:

Auzi. Sa nu recunosti ca o iubesti... Lasa sa vina de la sine, lasa pe ewa sa faca primul pas. Am invatat din greseli. Am fost cei mai buni prieteni timp de 8 ani si dupa i-am spus ca s-a infiripat ceva intre mine si ea. in momentul ala totul s-a schimbat. Cred ca nu am mai vorbit vreo 5 luni! Ascukta nu fa greseala asta, incearca sa stai si cu alte fete, sa vei daca e geloasa.

| Claudiu709 explică (pentru StefanVlad):

Acum ca ai spus asta.Intro zi am stat cu un grup de fete printre care si ea.A observat ca vorbesc mai mult cu celelalte fete decat cu ea iar ea s-a suparat.Eu de obicei ii acord ei toata atentia mea dar sa nimerit ca ziua aceea sa fie diferit! Ce ar putea sa insemne asta?

| BeiiBiie a răspuns:

Ea te iubeste dar il e rusine sau frica sa-ti spuna asta crezand ca tu nu o placi sau alte motive...
Sfatul meu e sa lasi faptele sa vorbeasca de la sine inteles.