| ralucaralu a întrebat:

Eu sunt cea mai buna din clasa la engleza de mult timp. Vor veni in iunie niste straini, iar profesoara face un mic spectacol. Mi-a dat mie sa prezint in engleza de pe o foaie, iar in ciuda faptului ca e prima data cand vad textul, ca nu am avut timp sa il citesc inainte si ca era pus foarte ciudat pe foaie
( putin in romana, putin in engleza; eu citeam doar engleza), am inceput sa citesc in fata la cateva clase din scoala. O invatatoare care nu stie engleza m-a oprit; a spus ca nu citesc tare, ca nu pun mai mult accent pe cuvinte si ca nu citesc rar. O alta colega a citit la fel, dar ei nu i-a facut nici o observatie; nu stiu, poate nu era atenta deoarece vorbea cu cineva. Maine avem engleza si imi e frica sa nu o puna pe colega mea sa citeasca si partea care mi-a dat-o mie, cu motivul ca nu citesc tare si rar. Mie nu mi se pare drept, pentru ca cealalta nu citeste mai bine, dar ar putea fi asa datorita spuselor invatatoarei. Ce sa fac? Voi ce ziceti?

1 răspuns:
| ♥ Sorina a răspuns:

Daca chiar iti este frica.incearca sa citesti pe placul invatatoarei. Incearca rar si tare. Si daca acea fata a citit la fel ca si tine nu se poate sa o puna in locul tau. Si daca o vor face iti spui cuvantul.
Succes! happy