| anonim_4396 a întrebat:

Eu sunt destul de bun la desen! Si as vrea sa stiu la ce folosesc anumite creioane. Am mai multe... imi puteti spune pentru urmatoarele creioane?:
-HB
-2B
-H3
-2H4
-B1
etc...
Inca o intrebare: De unde pot cumpara carbune sau grafit, vreau sa fac rost!
Cine raspunde primul repede si corect primeste funda! Raspundeti cat mai multi! Dau vot la toti!

2 răspunsuri:
| mikkhhell a răspuns:

Numerotarea aceea reprezinta o scara a duritatii minei de grafit pe care o contine acel creion (H-sunt cele mai moi, mergand pana la HB-medii si B-cele mai dure)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gresittongue. trebuia sa iti dau stupid. dar hai. totusi