| vasiliustefan98 a întrebat:

am o intrebare la biologie si nu stiu cum sa fac.deci spune asa :
Cum reactioneaza vulpea la auzul unei pusti de vanator, primul care raspunde cel mai corect primeste funda big grin
Va rog repede happy

1 răspuns:
| Bogddann a răspuns:

Pavilionul urechii receptioneaza sunetul de mare putere si il transmite la creier in aria auditiva.Vulpea o sa fuga in partea opusa decat cea de unde provine sunetul. (De ex: daca aude sunetul de la Nord, ea o sa alerge in partea opusa, adica Sud). Sper ca am fost de ajutor.