| Luanaaa a întrebat:

Eu sunt foarte slaba si obisnuiam sa mananc foarte mult si in special patiserie si fast food. Am observat ca m-am ingrasat 2 kg si m-am gandit sa tin o dieta. Dieta este facuta de mine dupa ce m-am informat pe internet de alimentele care te ajuta sa slabesti si sa scapi si de o eventuala celulita.

Dimineata (ora 10)

-1 ou fiert + o felie de paine integrala prajita cu o felie de branza de vaci
-un ceai fara zahar +o felie de paine integrala prajita cu miere

Gustare(ora 12)

-un mar

Pranz(ora 14)

-o salata cu rosii, ardei si ton (o cantitate foarte mica)

Gustare(ora 16)

-un pahar de suc de portocale +2 felii de paine integrala prajita cu branza de vaci

Cina(ora 18)

-100 de g pui la gratar +cartofi natur si un iaurt

Si incerc sa beau 2 l de lichide pe zi.
Vi se pare destul de multa mancare? Ar trebui sa renunt la ceva?
Multumesc pentru ca ati avut rabdare sa cititi si astept sfaturile voastre.

Răspuns Câştigător
| ஐღArinaღஐ a răspuns:

Dac esti slaba nu ar trebui sa ti o dieta...doar previne sa nu te ingrasi nemaimancand fast-food si multa patiserie.incearca fara dulce (sau in weekend ciocolata neagra) si fara prea multa paine (in special alba)
dar daca vrei sa tii dieta mi se pare ok dieta ta de mentinere,nu de slabire... daca vrei sa slabesti nu manca paine deloc si sari peste micul dejun(mananca fructe), crede-ma nu vei muri de foame, dar daca esti slaba, degeaba te infometezi, ca sa fiu mai exacta poti sa imi spui inaltimea si greutatea(bineinteles doar daca vrei) 2 litri de apa e cam mult, dupa parerea mea, incearca apa plata

| Luanaaa explică (pentru ஐღArinaღஐ):

Am 1.65 si 48 de kg... acum m.am ingrasat doua kg pentru ca inainte avem 46

| ஐღArinaღஐ a răspuns (pentru Luanaaa):

Nu esti grasa deloc...nu te ingrijora

3 răspunsuri:
| ஐღArinaღஐ a răspuns:

Multumesc mult! blushing