| anonim_4396 a întrebat:

Eu sunt innebunita dupa cercei. Am o multime si tot cumpar. De obicei ii port pe rand si ii schimb. Pe cei care se oxideaza ii arunc, nu-mi place sa ii vad asa innegriti. Pe ceilalti ii pastrez si tot mai cumpar altii. Am si cateva perechi de argint si o pereche de aur, dar cerceii din metal comun sunt de obicei ieftini si imi permit sa imi cumpar mai multi.
Voua va place sa va schimbati mereu cerceii sau purtati aceeasi pereche mai mult timp?

4 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

Cercei sunt foarte frumosi mai ales daca se potrivesc cu tinuta...aduc un plus imaginii... :*

| JohnnyBi a răspuns:

2 bani dai 2 bani fac. apropo argintul se spala cu bicarbonat (folosit la gatit sau in pasta de dinti). iei o periuta de dinti, pui substanta pe ea si freci argintul. o sa revina la culoarea initiala in cateva minute de contact cu substanta respectiva. nu stiu de fieratanii, dar la argint merge 100%.

| LadyInBlack a răspuns:

Eu am purtat cercei de aur timp de 13 ani, asta pentru ca imi erau blocate cheitele alea de unde se desfac. Dupa ce am scapat de ei m-a apucat mania cerceilor si pe mine. laughing Imi place sa port alti cercei decat cei din zilele anterioare. Am o colectie intreaga, nu rezist mai mult de 3 saptamani fara sa imi mai cumpar o pereche.

| denisa2901 a răspuns:

Eu imi asortez cerceii la ce hainute port, de exemplu am gasit un site de unde ma aprovizionez. bijuterii-cosmetice.ro cateodata au lichidare de stoc si sunt preturi super mici, doar ca trebuie sa-i urmaresti.