| anonim_4396 a întrebat:

Eu sunt ortodoxa, dar am fost intr. o tabara baptista si mi. a placut foarte mult. M.am rugat si m.am simtit mai aproapte de D. zeu ca in bisericile noastre. E pacat sa fii de o religie si sa te rogi la alta? Daca mi.as schimba religia? Parca imi place mai mult cea baptista. Stiu ca Dumnezeu e doar unul dar...Nu stiu ce presupune schimbarea religiei... Ceva sfaturibig grin? FUnditakiss

6 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

SIGUR CA NU! Eu sunt ortodoxa dar imi place mai mult la catolici la pocaiti ca la bisericile alea ortodoxe. Fa ce vrei dar conteaza ca te rogi la D-zeu! Nu conteaza in ce religie!

Răspuns utilizator avertizat
| frunziss a răspuns:

Ortodoxii spun ca este pacat sa iti schimbi religia.Scrie undeva in biblie? Nu are nimic...nu stie nici un ortodox ce se intampla la baptisti/penticostali pentru ca ei au fost de cateva ori si gata nu le place si nu e adevarata religia. dar de ar stii ei cate nu ascunde aceasta religie si cate lucruri nu sunt ascunse de asa zisa lume.trebuie sa te hotarasti unde ramai pentru ca daca vei ramane la baptisti o sa descoperi o gramada de lucruri pe care nu le poti descoperi daca mergi doar de cateva ori

| Hiroshima a răspuns:

Stii, nu e bine sa prescurtezi Dumnezeu! Religia, tu ti-o alegi, dar eu zic ca tu o sa te simti mai aproape de Dumnezeu daca chiar crezi in El cu adevarat si te vei simti bine cu religia ta. iar eu ca ortodoxa te sfatuiesc sa nu-ti schimbi religia!

| milan9 a răspuns:

Nu cunoști cu adevărat atmosfera care se poate crea intr-o Biserica Ortodoxa. Aceasta nu trebuie cântărită după gradul în care unii credincioși au asimilat sau nu credință... Este singura biserică în care lucrează cu adevărat harul lui Dumnezeu.

| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

Milan9 răspunde după 10 ani, crezând că nu mai are cine ai contesta aberațiile de fariseu ortodocs! Demonstrează stimabile cu Noul Testament ceea ce afirmi: " Este singura biserică în care lucrează cu adevărat harul lui Dumnezeu".