| virtuallove a întrebat:

Eu sunt ortodoxa, dar am fost intr-o tabara baptista si mi=a placut foarte mult. M-am rugat si m-am simtit mai aproapte de Dzeu ca in bisericile noastre. E pacat sa fii de o religie si sa te rogi la alta? Daca mi-as schimba religia? Parca imi place mai mult cea baptista. Stiu ca Dumnezeu e doar unul dar...Nu stiu ce presupune schimbarea religiei... Ceva sfaturibig grin? FUndita:-)kiss

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Sfatul e sa faci tu ce crezi ca e mai bine. Daca tu simti ca esti mai aproape de Dumnezeu atunci inseamna ca asa e cel mai bine pentru tine. N-are sens sa te prefaci ca apartii unei religii cand tu esti clar inclinata spre o alta
Sa ai curajul sa fi tu, indiferent de situatie sau oameni, asta e ceva minunatwinking

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Dumnezeu este Unic şi al tuturor. Dar eu personal rămân în credinţa în care am fost botezat şi în care au avut grijă să mă îndrume cei dragi mie, Dumnezeu să-i odihnească în pace şi să-i primească în împărăţia sa!

| YonutZ_7643 a răspuns:

Bine din cate stiu eu religia baptista nu e o religie asa veche si nu e lasata de DUMNEZEU. La inceput a fost o singura religie CRESTINA cea lasata de EL, apoi oameni au infiintat si alte religii, dupa placul lor dar, nu si pe placul lui DUMNEZEU asa ca, nu numai ca te sfatuiesc sa ramai la religia domnului ortodoxa sau catolica, ci si te rog sa ramai crestina. OK

| ZamA a răspuns:

Nu nu e pacathappy
eu sunt de religie penticostalahappy

| milan9 a răspuns:

Nu cunoști cu adevărat atmosfera care se poate crea intr-o Biserica Ortodoxa. Aceasta nu trebuie cântărită după gradul în care unii credincioși au asimilat sau nu credință... Este singura biserică în care lucrează cu adevărat harul lui Dumnezeu.