| DDCC a întrebat:

Există ceva (aparat sau orice altceva) prin care o persoană să vadă secundă de secundă tot ce-i în mintea mea, ce gândesc și ce simt, tot ce fac, tot ce văd, aud, miros, unde mă blochez, unde nu-mi reușește (să nu omită niciun detaliu deci absolut tot, raport complet, detaliat, ca raportul de pe calculator) în afară de a scrie cât poți tu de detaliat astfel de raport și a-l trimite sub formă de text unei persoane care este dispusă să îl citească în întregime și să îți răspundă complet la el?
Și când zic TOT mă refer la tot, tot, tot, tot, tot.
Să îți vadă toate gândurile care te fac să suferi. Toate deciziile. Tot ce ține de tine ca om.
Să îți vadă toată mintea, conștient, inconștient, subconștient (sau mai știu eu ce).
Să simți că e acolo lângă tine, conectat/ă, 100%.

Dacă nu există acel aparat, descris de mine în notițe, atunci este de rău. Nu-mi rămâne decât să contorizez tot ce mi se întâmplă, secundă de secundă, în jurnal, deci text. Ceea ce am încercat și mi-este IMPOSIBIL. Mă obosește și pe mine să fac asta. Doar dacă ar putea face asta un robot, care nu ar obosi veci. Și pe lângă că mă obosește, nici nu pot scrie exact ce am gândit, ce am simțit, ce am făcut, văzut, tot. Fiindcă mi-este imposibil să mă exprim atât de bine, atât de ok.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contorizeaza numai ceea ce conteaza. (Spalatul pe dinti si mersul la toaleta nu se pun la socoteala).
Contorizeaza ce ai facut azi pentru idealul tau (ai unul, nu?).