| NoSens a întrebat:

Exista complemente circumstantiale de mod (C. c. m) si complemente circumstantiale de loc (C. c. l)? funda...rapuns urgent si exemplu daca se poate...

Răspuns Câştigător
| SmiiileXoXo a răspuns:

Da exista : complemente de mod
raspunde la intrebarea Cum?

- Problema s-a rezolvat de la sine.
- Cum s-a rezolvat problema?

Complement c. de loc :Acest complement raspunde la intrebarea: unde?, de unde?, pana unde?

si mai exista si compementul circumstantial de timp : raspunde la intrebarile :cand, de cand, pana cand si cat timp?

7 răspunsuri:
| EvelinaOlivia a răspuns:

DalaughingNormal.In ce clasa esti?

| NoSens explică (pentru EvelinaOlivia):

A 5a asa ca gura straight face laughing)

| NoSens explică (pentru EvelinaOlivia):

Si nu`i nevoie sa razi macar eu sunt utilizator senior phbbbbt

| EvelinaOlivia a răspuns (pentru NoSens):

Nu mai pot eulaughing.Scuze..nu am stiut in ce clasa estioh go onstraight face

| NoSens explică (pentru EvelinaOlivia):

Pai data viitoare gandes`te inainte de a scoate ceva pe gura! phbbbbtphbbbbt

| EvelinaOlivia a răspuns (pentru NoSens):

laughingoh go on.Eu imi cer scuze si tot tu comentezi? ...si..apropo..ai fi tu in clasa a 5a.da`..totusi."gandes`te" nu se scrie asarolling on the flooroh go on.

| Francii01 a răspuns:

Da. Exista happy si nu sunt acelasi lucru.