| micualex97 a întrebat:

Exista Dumnezeu? da sau nu? parerile voastre conteaza

12 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Parerea mea: DA, exista Dumnezeu!

| AnneMarri a răspuns:

logig ca DA lol! sau ce, esti atata de prosta sa crezi ca este din mainute? straight face

| Larysa13 a răspuns:

Si eu cred ca exista D-zeu

| βǿβǿ a răspuns:

DA, exista!

| briana a răspuns:

Da normal ca exista. AI obs ca atunci cand spui o rugaciune sau te duci la biserica sau cand profa iti preda asa cum trebuie sufletul pare mai linistit si dupa un timp simti ca ai ascultat suficient si sufletul pare satul. Asta e dovada ca Dn -zeu exista.

| crytical a răspuns:

Dumnezeu este bazat pe o carte scrisa de oameni fara nici o alta dovada... oamenii au avut nevoie de o forta suprema si inca au pentru ai ajuta la greu, a le da incredere, a le fie frica de a face rau prin cele 10 porunci etc. si asa lau inventat pe Dumnezeu. Parerea mea.

| ExTaZy a răspuns:

Da exista, daca nu ar exista, atunci cum iti explici ca s-au creeat toate lucrurile de pe pamant?

| Muhteşem a răspuns:

Nici o fiinta de pe acest pamant nu stie daca exista dumnezeu cu adevarat.Noi vom putea spune orce dar niciodata nu vom sti adevarul.

| Smile_5509 a răspuns:

Nu poate nimeni sa spuna da, exista sau nu.Nu avem de unde sa stim.Probabil e o forta, o energie ceva.Si nu are legatura cu biserica sau alte porcariihappy
Si stiu ca voua vi s-a bagat pe gat chestia cu isus(na, ca scriu cu litera micadevil) dar nici nu va straduiti sa vedeti si alte lucruri decat ce vi se spune la biserica sau la ora de religie(daca aveti profesori idioti).E mai folositor sa iti faci tema la mate in ora de religielaughing))
Dati stupid daca vreti dar asta e parerea meahappy

| Cătălin978 a răspuns:

Tot ce ne înconjuară este Dumnezeu, așa că da, există.

| micualex97 explică:

Cati dintre voi merg in fiecare duminica la Biserica?

| diianaaa_3342 a răspuns:

DA normal ca exista