| FreeDeejays a întrebat:

Dumnezeu exista? eu cred ca da exista ca pe mine ma ajutat foarte mult cand am avut nevoie da vreau sa va aflu parerile voastre daca dumnezeu v-a ajutat si pe voi cum ma ajutat si pe mine?

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Am certitudinea ca El exista.El ma ajuta in fiecare zi, ma iubeste si ma protejeaza.

| Allrc24 a răspuns:

Da exista

| Filip23 a răspuns:

Si pe mine m-a ajutat foarte mult. Insa cred ca exista intai pentru ce inseamna Hristos pentru mine; si nu pentru vreun argument logic. Apoi si pentru misterul creatiei oricarei fiinte si pentru multe altele.

| Purgatoriu a răspuns:

Mda...Parerile sunt impartite.Intr-un fel noi am fi distrusi fara o forta divina la care sa ne rugam am fi fara speranta.Eu cred in Dumnezeu m-a ajutat foarte mult atunci cand am avut nevoie si inca ma ajuta.Chiar daca unii satanisti spun ca Dumnezeu incuie mintile Satan le deschide este doar o minciuna.Nu Dumnezeu le incuie ci oamenii. Dumnezeu ajuta pe oricine sunt sigura ca i-ar ajuta si pe satanisti sa le deschida ochii

| ForJesus a răspuns:

Cu siguranță exista! happy

| Cosminovici18 a răspuns:

Buna! Normal ca exista si pe mine m-a ajutat de foarte multe ori si niciodata nu te refuza daca te rogi la el si vrei sa te ajute...niciodata doar trebuie sa te rogi foarte mult la el si el iti asculta rugaciunea si te ajuta!

| Kaℓi a răspuns:

E simplu, Dumnezeu exista pentru cei care cred ca exista Dumnezeu, si nu exista pentru cei care nu cred ca exista. Habar n-am care e situatia cu cei care isi pun intrebari.