| Lovelypeaches100 a întrebat:

Exista educatie sexuala in scoliile din Romania?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista din păcate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, că la noi domnește BOR cu mentalități medievale.

| Nemessys a răspuns:

Https://www.youtube.com/user/SEXULvsBARZA

daca ai chef sa inveti, intra aici. Din pacate, nu, nu exista, dar asta nu este o scuza si scoala nu reprezinta singura sursa de informatii :)

| Lovelypeaches100 explică (pentru Nemessys):

Multumesc! Nu am nevoie, fiind curios m-am educat de pe internet acum cativa ani, totusi multi adolescenti( persoane in general) nu stiu prea multe despre orientari sexuale si de genul, si ar fi de mare folos daca in 2020 nu ar mai fi persoane homofobe

| siriusblack98 a răspuns:

Din cate stiu eu la momentul actual nu.S-a votat aprobarea unor manuale si ore incluse in program de educatie sexuala dar a fost respinsa de vreme ce marea majoritate a votat NU.Prostie si sistem de indobitocire ca la noi, nicaieri nu mai gasesti.

| FreddieM a răspuns:

Exista. Se invata elevii intre ei reciproc exersand in prima persoana.