| anonim_4396 a întrebat:

Exista o prietena "de joaca" adica ma joc cu ea cu alte fete si baieti si ea o are cea mai buna prietena de care mi-a placut dar acum o urasc si cred ca o influenza cu ceva. Oricum mie nu mi-a placut de ea dar acum simt ceva pentru ea si de la un timp ea ma suna mereu sa ies in fata blocului dar acum nu ma mai suna. Mereu cand vorbesc cu ea pe facebook sau mess si o intreb daca iese zice ca are treaba, ori mananca sau altceva. Ce sa cred ea ma place sau nu? S-au daca nu cum pot sa aflu? Dar fara sa ii spun ce simt am emotii... AAAAAAA si apropo la ziua mea am invitat-o si ne-am juk adev si prov si alt invitat a provocat-o sa ma sarute pe obraz si ea putea sa refuze dar nu a facut-o si tot acel invitat ma provocat acelasi lucru si tot ea nu a refuzat.(Cum pot sa aflu daca ma place)

2 răspunsuri:
| JahBless a răspuns:

In primul rand trebuia sa spui si cati ani aveti ca eu degeaba iti dau sfaturi daca nu le intelegi.
cert este ca tu ai refuzat-o iar ea acum te ignora.exista varianta ca ea sa ii fi placut de tine la vremea aia iar cand a vazut ca o refuzi a decis sa treaca mai departe (adica sa se indragosteasca de altcineva).Daca e asa atunci "misiunea" ta e sa o faci sa-i placa din nou de tine.Surprinde-o cu ceva.daca o cunosti de mult timp vei stii ce-i place si ce nu.gandeste-te bine ce-i i-ar placea si suprinde-o intr-un mod mai romantic, spectaculos (depinde ce fire are persoana respectiva).dupa ce i-ai atras atentia, poate incepe flirtul.

| JahBless a răspuns:

In primul rand trebuia sa spui si cati ani aveti ca eu degeaba iti dau sfaturi daca nu le intelegi.
cert este ca tu ai refuzat-o iar ea acum te ignora. exista varianta ca ea sa ii fi placut de tine la vremea aia iar cand a vazut ca o refuzi a decis sa treaca mai departe (adica sa se indragosteasca de altcineva). Daca e asa atunci "misiunea" ta e sa o faci sa-i placa din nou de tine.Surprinde-o cu ceva. daca o cunosti de mult timp vei stii ce-i place si ce nu.gandeste-te bine ce-i i-ar placea si suprinde-o intr-un mod mai romantic, spectaculos (depinde ce fire are persoana respectiva). dupa ce i-ai atras atentia, poate incepe flirtul.