| IdealShade a întrebat:

Exista prietenia intre baiat si fata? Cum credeti?

Răspuns Câştigător
| nesuferit a răspuns:

Ca baiat eu nu cred ca exista o astfel de prietenie.Mai devreme sau mai tarziu am sa incerc mai mult.
Pace!

5 răspunsuri:
| DennyxD a răspuns:

Bineinteles.Unele fete prefera sa aiba un prieten bun baiat deoarece uneori daca baiatul respectiv este de incredere ii poti spune ce ai pe suflet si diferite chestii fara sa te invidieze ca nu stiu ce ti-ai cumparat tu sau cum iti sta tie parul cum fac unele fetelaughing Uneori baietii sunt mai sinceri si nu prefacuti cum sunt unele fete.

| Sonia a răspuns:

Da! Dar dupa aceea exista sansa sa se transforme in mai multhappy.Eu am patit-o.Din foarte buni prieteni, am trecut la mai departe.Si na poti sa iti zic ca a fost ceva...Cumva toata lumea se astepta la asta.Toata lumea, numai noi nu.Adica fara sa ne dam seama asta nea apropiat unul pe altu numsi ca nu ne-o ziceam pe fata.Dar totusi dupa este foarte frumoswinking. Fiindaca atat de bine va cunoasteti incat stii la ce sa te astepti.Sau la surprize.:X.

| Pinky06 a răspuns:

Cu siguranta exista si atat timp cat exista e foarte puternica, dar l un momentdat o sa se stinga. Am avut o prietenie foarte frumoasa cu un baiat timp de 4 ani, ne povesteam absolut tot ne dadeam sfaturi aveam foarte multa incredere unul in celalalt. Dar in mod inevitabil unul dintre noi a trebuit sa calce gresit si sa investeasca ceva mai multe sentimente decat o prietenie, cel care a facut asta fiind el. Mai vorbim si in ziua de azi dar nu ca inainte, doar salut si ce mai faci.
Bine, mai sunt si alte cauze care determina incetarea prieteniei. Unul dintre prieteni, fata sau baiatul, sa inceapa o relatie cu altcineva iar acea persoana sa ii interzica intr.o oare care masura sa mai vb asa mult cu "cel mai bun prieten". Cred ca e firesc ca oricine care iubeste macar putin sa fie deranjat de faptul ca iubitul/iubita sa vorbeasca mai mult cu cel mai bun prieten (care mai e si de sex opus), decat cu el insusi.

| SVD a răspuns:

Pai sigur ca da.De exemplu, prietenul meu cel mai bun este baiat.Ne cunoastem de la 3 ani si acum avem 14.Chiar daca nu l-am considerat intotdeauna cel mai bun prieten mi-am dat seama ca asa este deoarece,,prietenele mele'' nici nu ma mai baga in seama,isi bat joc de mine uneori si nu ma asculta.El m-a ajutat mereu si nu m-a evitat niciodata.Dat fiindca am crescut impreuna suntem ca niste frati,avem aceleasi gusturi in materie de muzica, chiar si haine, eu nu astept nimic de la el si nici el de la mine.

| Ramona97 a răspuns:

Normal.in cele mai mute cazuri se inteleg mai bine decat baiat-baiat/fata-fata pentru ca acolo pot aparea intrigi