| Aimèeeee a întrebat:

Credeti in prietenia dintre o fata si un baiat?

Răspuns Câştigător
| Unlocked a răspuns:

Cred,doar ca de cele mai multe ori se lasa cu sentimente multe, si in cele din urma, cu ceva serios e inevitabil asta, parerea mea. big grin

23 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

De ce nuthinking Si eu de exemplu am fost prietena buna cu un baiat.Ne spuneam totul,ne ajutam cand aveam nevoie,eram alaturi unul de altul,plangeam impreuna,ne spuneam totul. Uneori te intelegi mai bine cu un baiat, decat cu o fata.
Pacat ca la noi s-au schimbat multe si din cei mai buni prietenim, am ajuns la stadiul"buna, ce mai faci?". Este trist, dar nu regret ca atat timp cat a fost langa mine, a fost bine si am simtit ca intr-adevar a fost o persoana langa mine o persoana care chiar tinea la minehappy

| mona a răspuns:

Da,cred

| Purec a răspuns:

Hmmm da..numai ca lumea priveste astfel de prietenii, la fel ca pe homosexuali...sad

| foxsilver a răspuns:

E posibil, si asta pana la un anumit punct, conditia fiind ca amandoi sa aiba un partener/partenera; dar chiar si asa, natura isi va spune cuvantul, si in adancul sufletelor lor vor tanji unul dupa celalalt.
Cunosc pe cineva care a putut sa mentina prietenia timp de mai mult de douazeci de ani, iar dupa aceea au devenit un cuplu, deci, natura isi spune cuvantul, orice-ar fi!

| al3 a răspuns:

Da, pana cand baiatul isi gaseste o iubita geloasa, asa mi s-a intamplat de fiecare data.

| OnuOnulică a răspuns:

Da.

| Oana92 a răspuns:

Nu! Ori sunt pe invers, ori macar unul dintre ei e indragostit de celalalt si fie nu spune, fie nu realizeaza asta.Cum ai putea sa nu te indragostesti de cel care iti e mereu alaturi, cu care vorbesti, care e langa tine la bine si la greu? E imposibil din punctul meu de vedere.

| Aimèeeee explică (pentru Oana92):

Asta cred si eu.

| Oana92 a răspuns (pentru Aimèeeee):

happy

| Maxim96 a răspuns:

Da poate, chiar o prietenie destul de trainica.
Prietenia dintre un baiat si o fata tine mai mult decat dintr 2 fete sau 2 baieti!

| Athée a răspuns:

Clar nu...doar daca unul dintre ei au alte orientatii sexuale.

| suntZeu a răspuns:

Daca aceste doua sexe nu ar putea fi impreuna cine sa mai poata fi...

| LioErnest a răspuns:

Da! eu sunt fata si am prieteni (cativa) pe care ii cunosc de o viata si care ma vad ca pe o sora! nu au incercat nimic niciodata si m-au ajutat de fiecare data! putem sa discutam orice subiect...
prietenul meu nu este gelos pe ei, ii cunoaste, iesim des, si stie ca nu ne leaga nimic mai mult decat o prietenie sincerawinking

| MadalynaOke a răspuns:

Da! Se pare ca acest site e invadat de atatea intrebari in care se crede acest lucru imposibil. N-ai ce sa ceri. Genratia digitala de la oras.

| Aimèeeee explică (pentru MadalynaOke):

Poftim? laughing Este o intrebare la care nu esti obligat\a sa raspunzi.
Ca sa te lamuresc am pus intrebarea pentru ca eu nu cred si as vrea sa vad gandirea altor persoane.

| MadalynaOke a răspuns (pentru Aimèeeee):

Si daca nu crezi inseamna ca nu se poate? La ce ai mai pus tu intrebarea?

| Aimèeeee explică (pentru MadalynaOke):

:O Este o greseala sa vezi cum gandesc altii?! Nu stiam asta! laughing

| geohandmade a răspuns:

Nu

| Anduttziik a răspuns:

Da, de ce nu?! Adică şi cel mai bun prieten al meu este băiat, îl iubesc ca pe fratele meu, iar el mă iubeşte ca pe sora lui; X.

| AngelAndreea a răspuns:

Da. Cred si am avut ocazia

| இAncAஇ a răspuns:

Cel mai bun prieten al meu este un baiat si cu toate ca vorbim des si petrecem ceva timp impreuna nu am ajuns la alt stadiu decat prieteni si ne cunoastem de ceva timp. Deci, da este posibil, din punctul meu de vedere! :3

| BingGBang a răspuns:

Da:3 prietenul meu cel mai bun este un baiatpuppy dog eyes
Si suntem preteni de ceva timp puppy dog eyes si nu am dat`o in alte sentimente!winking
Deci, existaa

| Nicolae44 a răspuns:

Daca baiatul are iubita si fata are iubit ar ramane o prietenie si atat...dar daca nu mai rar tine fara ca unul din ei sa nu tina cel putin in secret la celalalt.