| Cplmmmm a întrebat:

Exista vreo aplicație pe care s-o setez să-mi amintească când sa mănânc? Intreb de curiozitate. As pune 1000 de alarme d'alea laughing)

5 răspunsuri:
| ANAHsneaman a răspuns:

Bună!
Oricât de ocupat ai fi, totuși nu sari peste mese. Pentru sănătatea ta!
Citeam la un alt utilizator faptul ca cele 3 mese sunt un mit, ei bine ii respect părerea, însă nu sunt de acord cu ea! Eu m-am obișnuit sa am 3 mese la ore fixe, respectiv dimineața, la prânz și seara. Și eventual câteva gustări între mese. Eventual.
Din proprie experienta îți spun dacă într-o zi am sărit peste o masa, am o stare foarte nasoala dacă o pot numi asa, dureri de cap, oboseala, moleseala.
Prin activitățile pe care le fac, consum foarte multă energie.
Deci sfatul meu este sa nu sari peste mese, repet acest lucru.
Dacă ești la școală sau la serviciu nu-i nimic îți iei ceva la tine.
Soluții sunt. Lenea sa nu ne împiedice sa le punem în aplicare laughing
Cât despre existența unei aplicații de acest fel nu cred ca exista laughing dar poate e posibil sa mă înșel!
Numai bine! Multa sănătate și spor în tot ceea ce faci!

| Cplmmmm explică (pentru ANAHsneaman):

Mersi mult dar eu nu ma mănânc 3 mese gen dimineața, la prânz si seara. Eu mănânc când ma ia foamea rolling on the floor) daca nu mi-e lene să-mi fac ceva sa mănânc. As fi vrut sa ma îngraș, dar nu reușesc. Mănânc toată ziuaaaa, desi recunosc ca mănânc mai mult dulciuri decât mâncare dar mna.

| RAY a răspuns:

Nu ai nevoie de asa, cand numai ai zahar in sange organismul iti va spune asta, faza cu 3 mese e un mit, omul a avut o dieta cu putine calori in cursul evolutiei sale, multe perioade de infometare

| Cplmmmm explică (pentru RAY):

As vrea sa ma îngraș si nu reușesc deșii mănânc aproape toată ziua. Bine, recunosc ca mănânc mai multe dulciuri decât mâncare, dar mna...

| Andreeush a răspuns:

Nu cred că există și nici nu cred că ai nevoie de așa ceva.