| sexirauu a întrebat:

Exista vreo sansa sa raman insarcinata daca am facut sex neprotejat seara si noaptea mi-a venit menstruatia?

8 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Exista, dar sunt minime, spre nule.

| albastrel a răspuns:

Daca imi explici cand e seara la tine si cand e noapte ...iti voi spune care cum e faza big grin

| fabiola a răspuns:

Nu... dar exista,, sansa" sa contactezi ceva boli!

Laur
| Laur a răspuns:

Exista, dar e putin probabil.

Laur
| Laur a răspuns:

Legiuitoarea, iar te-ai apucat de dezinformat lumea?

Arunca o privire aici de exemplu: http://www.babyhopes.com/articles/pregnantduringperiod.html

E adevarat ca ovulatia are loc DE OBICEI cu 2 saptamani inainte de urmatorul ciclu menstrual, dar nu tot timpul se intampla asa. Nici o zi din ciclul menstrual nu e 100% lipsita de riscul unei sarcini daca exista contact sexual neprotejat.

Laur
| Laur a răspuns:

Ti-am zis ca nu iti dau pace atata timp cat dezinformezi. Sunt rare cazurile, nu zice nimeni, dar cum poti zice ca e sigur 100% invers? Nu vezi ca te contrazici singura?

Las-o pe ea sa-si asume riscul daca vrea, fie el cat de mic, nu ai dreptul sa iei decizia pentru ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
O femeie nu poate avea şi mentră şi ovulaţie în acelaşi timp.
În cazul tău, o sarcină este exclusă 100%.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Laur, când văd pe alții că sunt mai deștepți ca mine sunt sigură că nu la mine se termină lumea!
Mai studiază, nu dezinformez lumea cu nimic.
Cazurile sunt extrem de rare ca o femeie să rămână însărcinată în astfel de împrejurări prin prisma că spermatozoizi au trăit mult mai mult de cât 3-5 zile și ovulația s-a instalat imediat după menstră.
De femeile care au dublă ovulație într-un ciclu menstrual, ce poți să-mi spui? Fără link-uri, ci din experiența ta profesională!
Nu sunt curioasă de link-ul tău postat.
Fuga la un studiu aprofundat, este pentru binele tău.
Eu știu, nu am nevoie să mă atenționezi cu o " dezinformare " a ta, nu a mea.
Eu unde nu cunosc, nu răspund. Nu intru în categoria celor care râd și fac mișto de oameni. Eu văd viața mult mai diferit decât cei mai mulți din jurul meu.
Observația ta este total nefondată.
Ajunge, te rog frumos. Și rugămintea de a-mi da pace este pentru a nu știu câta oară!
Oare îți cer imposibilul sau prea mult?
Pa, pa.