| SimonaBubu a întrebat:

Exista vreun avantaj sa fii fals/prefăcut?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Atunci cand vrei sa prinzi femei sa iti faci de cap cu ele e mare avantaj. In rest nu ajuta doar daca ai fi parlamentar sau interlop pentru ca aia sant falsi si castiga mai multi bani fata de un om cinstit care e luat de prost in Romania

| RAY a răspuns:

Scrie cineva Sa fii urat de toata lumea.

Complet gresit,omul iubeste ipocrizia,minciuna,falscitatea,prefacatoria, daca esti sincer vei fi urat de toata lumea, omul este o minciuna de masini, omul este o bestie fara sentimente, fara empatie, bunatate doar pe interes, cei care ma contrazic mereu dovedesc ceea ce afirm dar continua sa fie ipocriti, dar ai nevoie de alti, ca cu toti avem interese

| mgtow a răspuns (pentru RAY):

Felicitari, tati e mandru de tine ai crescut barbat mare.

| sierra1 a răspuns:

Daaa, multă linişte sufletească. Înceacă să-ţi imaginezi ce ar fi dacă ai fi obligat să spui mereu adevărul - război in toată regula!

| Andreeush a răspuns:

Sa fii urat de toata lumea.

| OldSoul a răspuns:

Da, tii oamenii la distanta, astfel, nimeni nu va profita pe urma ta.

| Plato a răspuns:

Bineînțeles ca nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da esti placut/placuta de multe persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai bine să fii original!

| SingPlicti a răspuns:

Sigur ca da. te simti ca naiba. dar omul se obisuieste cu orice si in timo trece.
cei din jur n-or sa aiba incredere in tine (daca nu esti cosistent in ceea ce spui)
e mai bine sa fii "diplomat" in situatiile delicate. fiind prefacut pe termen lung ai doar de pierdut. plus ca risti sa ajungi la un moment dat sa ai nevoie de ajutor profesional gen psiholog.

| Angel2006 a răspuns:

Depinde, deoarece aceasta prefacatorie te poate ajuta, cum am facut si eu, sa te indepartezi de niste persoane care iti fac rau, fara a le rani prea mult, si fara a te rani pe tine.