| BiAnCaIoAnA2000 a întrebat:

Exista vreun risc ca o fata sa ramana insarcinata daca face sex neprotejat(e vorba de o prietena), iar in urmatoarele 48h ia pastila de a doua zi? Cat de eficiente sunt acele pastile? Prietenul ei s-a terminat in ea si acum e foarte speriata.

3 răspunsuri:
| MrAlex a răspuns:

Sa ia pastilele...dar de la astea sunt riscuri sa numai faci copii! dar sa se duca si la doctor cu maicasa

| beastboy84 a răspuns:

Mai mult ca sigur ramane insarcinata... chiar daca inainte sa se f**a lua pastila erau 50% sanse sa nu ramana gravida nu sunt eficiente. daca ala nu a avut si el prezervativ... degeaba a luat a doua zi.

| andrey64 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa se duca la medic.