| fata frumoasa a întrebat:

Fac 14 ani si nu prea am sani stiu ca trebuie sa astept dar fetele de la mine din cls au spus ca nu am nici fund si nici sani si m-am simtit ciudat cand miau zis asta orice sfat este bun va multumesc:*:*

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

La 14 ani normal sa n-ai nici sani nici fund, nu e nimic iesit din comun.Eu cand aveam 14 ani eram cea mai slaba din clasa, toate colegele mele vorbeau despre forme, se plangeau de burta lor, de solduri si altele. aveam si eu un mare complex-picioarele, care erau foarte slabe si aveam impresia ca ale mele erau cele mai strambe din lume.Eu m-am dezvoltat mai greu, dar nu am nici un regret.Acum sunt foarte multumita de felul in care arat, sunt inalta, slaba, si am si formebig grin, insa colegele mele ar da oricat si orice sa arate ca mine acum! Sincer iti spun, nu te stresa, nu te necaji din cauza asta, o sa vezi mai tarziu ce bine ti-a prins.Nu e cazul sa se uite cineva de pe-acum la sanii sau fundul tau, trebuie sa te remarci si sa iesi in evidenta prin inteligenta, note bune la scoala, consiinciozitate, inocenta si sarguinta pentru materiile scolare.

57 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Nu te ingrijora, eu cand aveam 14 ani eram foarte slaba si nu aveam sani nici fund. dar ai un avantaj. mai tarziu, pe la 16-17 ani o sa ai un corp super ( de model) nu ca celelalte fete care acum sunt mai dotate si in 2 ani vor dori sa slabeasca pentru ca sunt grase.
animate si nu te ingrijora, invata sa-ti iubesti corpul asa cum erstee a fi " slaba"

| Ys a răspuns:

Esti ink prea mica..nu iti fa griji te vei dezvolta pe parcurs..nu le baga in seama pe colegele tale..ai incredere in tinehappy

cristian
| cristian a răspuns:

Azi modern e omul nou.
Omul nou e omul snur, n-are burta, n-are cur.

| joy a răspuns:

Eu am 17 ani si nici acum n-am cine stie ce forme. dar norocul meu ca altfel m-ar da astia din agentia de modellinglaughing

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie cu tine...capul sus!happy
o sa crestem si vom fi frumoase pe cand fetele deja formate se vor chinui sa slabeasca.
ai grija ce faci happy..papa

| blabla a răspuns:

Esti inca in perioada in care te dezvolti. sanii iti cresc pana la 20 de ani...Nu te preocup cu asta :* este timp...ai rabdare...cat despre ce spun ele asta nu conteaza... poate o spun din invidie.fiecare are ceva de comentat si nu se uita la el care are poate mai multe defecte.Nu ai de ce sa iti faci griji am prietene care sunt in acceasi situatie... uneia dintre ele abia in clasa a 8-a a inceput saii creasca sanii.si cat despre forme nici atat nu avea.si cu totate astea eu o admiram imi placea finetea ei... avea ceva deosebit chiar imi placea si mie sa fiu la fel.Acum e inalta ...slabuta si are din fiecare cate putin. pot sa zic ca arat splendit.Nu te mai gandi la asta intr'o zi o sa arati mai bine ca toate la un loc!batting eyelashes

| avalon a răspuns:

Stai linistita. nu ar trebui sa te ingrijoreze acest aspect la o varsta asa de frageda. incearca sa nu dai prea multa importata. la spusele celor din jur. niciodata nu vor zice ceva bun. cat despre fizionomia ta. nu iti face prea multe griji. pentru ca fiecare fata se dezvolta in ritmul impus de corpul ei. nu ai cum sa grabesti lucrurile happy ai rabdare si o sa fie bine.

| nimic:*de:*spus:* a răspuns:

Stii uneori mai este si putina invidie tu nu le da lor satisfactie ...si pana la urma urmei cine te place te plc pentru ceea ce esti... daca ar fi sa fii pe plac la toata lumea ar trebui sa te schimbi din minut in minut ...asa ca ...nu`ti mai fa atatea griji:*

| alinosh a răspuns:

Salut...pai in primul rand nu ar trebui sa iti pese de ceea ce zic ele...fiecare se dezvolta in propriul ritm... dar ca sa te simti mai bine stiind ca faci ceva poti sa incerci sa gasesti exercitii fizice care solicita muschii aceia si astfel mai accelerezi cresterea...si sunt si niste chestii la magazinele de produse naturiste care te ajuta cresterea sanilor... dar stai linistita... daca ele au de acum sanii mari pe la 18 ani asa, cand le-o fi lumea mai draga, o sa li se lase...si mi se pare mai i mportant sa ai sanii frumosi atunci de cat acumwinking :*

| maharajah a răspuns:

Din cate stiu eu de abia incepi sa te dezvolti...si daca acum esti mai slabutza o sa vezi peste un an maxim doi ca o sa arati mult mai bine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,
Sa fii mandra ca esti asa cum esti... ai incredere in tine, pentru ca frumusetea (nu stiu dupa ce tipare se considera acest lucru) nu conteaza prea mult atunci cand esti: Cel mai bun Prieten, Persoana in care se poate avea Incredere, acea Persoana care este dorita in toate excursiile... As vrea sa intorc timpul inapoi si sa pun baza pe ceea ce Pot eu sa fac si sa fiu, nu pe faptul daca aveam sa nu fund sau sani... Ma preocupam atat de mult de aceste amanunte (fund si sani) incat am pierdut timp pretios pentru a fi in "gasca frumoaselor" in detrimentul celor care ar fi putut sa fie adevaratii mei prieteni... Sunt alaturi de tine... Iti urez mult succes! Daniela

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt in aceeasi situatie dar este vorba de timp. Eu nu ma gandesc la altceva decat la scoala. Fa si tu la fel, iar cand o sa fii mare colegele tale vor fi invidioase pentru cum arati.Toate cele bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puuuh...me to TT^TT...nu stiu eu ma gandeam ca poate din cauza ca nu manac anumite alimente care sa ajute la chestia asta (cum ar fi mararul sau patrunjelul) sau ma rog altceva... e chiar un pic nasol...pentru ca ma rog toate se lauda cu formele lor si chiar de acum baieti au devenit foarte perversi ( nu ca mi-as dori ceva in genu dar ma rog)e destul de complicat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar cate kg ai? si inaltimea? trebuie sa mananci foarte bine si sa te saturi mereu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! mah nici eu nu am sani si eu am 13 ani...si nici eu nu stiu ce sa fac ca sa imi creasca sani... k colgegele mele mereu se ia de mine k dc nu am sani si ca niciun baiat nu o sa se uite la mine...crying oare chiar asa e? dar ideea e la mine k eu am fund...tongue mah o fata de la mine s-a operat de apendicita si acum are sani si e frumix...offf...crezi ca dc ma operez sau tu om avea sanii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma simt la fel ca tine...pe 7 iunie fac 14 ani adica maine...am fund dar sani nu prea...nu imi las prietenul sa imi puna mana pe sani pentru ca nu am sani prea mari... oricum o sa fie bine cand o sa mai crestem pentru ca nu ramanem fara saniwinking...nu mai fi trista din cauza asta...traieste-ti viata din plinwinking... te pup:*:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm.aceiasi problema. sad.idee n-am ce sa fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ew te inteleg am tot 14 ani si de multe ori pentru ca sunt slaba nu sunt acceptata in gask cool a scoli, daca reusesty sa gasesty cv si pentru sani si pentru fund id mew dani_loveriri si sper sa mai vb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! sa stii ca este normal ca la 14 ani sa nu ai sani depine si de corpul tau. Unele fete sunt mai dezvoltate sau cine stie poate siau inceput viata sexuala asa ca nu te speria o sa ai si tu la timpul potrivit.Mai asteapta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa sti k si eu sunt slaba nu am nici sani nici fund si tot 14 ani am...asta e nu ne ingrasam pentru ca asa este metabolismul nostru dar totusi incerca si tu o diete pentru ingrasare... poate va avea efecte...cat pentru sanii cumpara de la farmacie"tinctura de marar"si maseaza`ti sanii cu eablushing...sa ma tii la curent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aproape 14 nu arat la varsta asta...nici o colega nu vorbeste cu mine, ma cred prea copila si rad de mine, dar lasa ca cine rade la urma rade mai bine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca eu sunt in aceeasi situatie, am 13 ani si nu am deloc sani cu toate ca de fund nu as putea spune, e normal. Doar cant ma uit la fetele de virsta mea ca poarta marimile a, b la sutien dar eu nici nu am cu ce umple o cupa A imi e foarte dureros, dar asta este, nu numai tu esti in asa situatie, uita de asta. Va rog sa ma ajutati si pe mine cu ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei!happyDesi sunt in oarecare masura in aceeasi situatie cu tine, nu sunt prea tare complexata. Afirmatia ta este reala.in cele mai multe cazuri, tinerele din ziua de azi se dezvolta foarte usor, spre exemplu colegele noastre de clasa sau prietenele.Chiar daca nu am fost inzestrata cu sani mari.stiu ca Dumnezeu mi-a oferit alte lucruri de care pot fi mandra.
De multe ori stau si ma gandesc daca nu e ceva in neregula cu mine sau mai bine zis cu organismul meu, binenteles. facand comparatie cu celelalte fete din anturajul meu.La varsta mea am o inaltime de 1.72 m si 52 de kg, ceea ce este un lucru bun, si de aceea iti spun ca poti avea un trup frumos si fara sani.
Stai linistita! Ai timp sa te dezvolti.trebuie sa ai incredere in tine.si in celelalte atuu-uri pe care le ai in mana si pe care le poti pune in valoare. Orice fata ar da sa aiba o talie de vespie, niste picioare slabe si un abdomen plat.
Mie pe la 14 ani nici nu-mi trecea asa ceva prin cap, acum la 16 mi-au intrat floricele in el si m-am trezit cu problema asta.
Tu esti inca micuta, intr-adevar...asculta-i pe cei maturi si ia si invata, si incearca sa pui pe locul doi celelalte probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si de mama ta daca are sani sau fund ea daca nu are nici sani nici fund nici tu nu vei avea dar daca mama ta are sani si fund inseamna ca te vei dezvolta dintr-o data.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma simt la fel... dar fata de ele prefate ca nu iti pasa...:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu fac 14 ani imediat deci trec in clasa a8a sunt scunda si din kuza asta am si ceva burtica sani nu am si fundu e putin marisor zic eu. crede-ma k nu mi-a spus nimeni k nu ai sani esti grasa ba chiar din contra daca ma plang vreodata de grasime nimeni nu-mi da dreptate cat despre sani toate colegele mele au sani destul de marisori mai ales comparativ cu ai mei dar ce sa fac asta e macar invat bine si ma fac placuta prin felu' meu de a fi, prin sfaturile bune care le dau si altele. Stii baietii din ziua de azi sunt ft perversi se gandesc doar la forme si sex dar ce sa-i faci daca o sa gasesc unu diferit clar o sa fie al meu!laughing ce iti pot spune e k avem destul timp (o viata) sa ne saturam de sani laughing asa ca bucurate de viata care o ai si nu prierde timp in care te-ai putea distra din kuza unei probleme k asta:* eu am mai multe probleme si burta si alea alea pana o sa ma ambitionez sa fac sportlaughing oricum mult succes!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apropo sper sa scap de burta pentru ca m-am apucat de abdomene regulat dimineata si searahee hee dar voiam sa intreb daca stiiti cumva daca in clasa a8a ni se vace vaccin ne masoara cantaresc alea alea eu am auzit k ne lasa in sutien si chiloti respectiv bustierastraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 14 ani si sunt o slabanoaga cum a fost anna nu regret, dar uneori am si eu momente cand mi-as dori sa fiu ma plinuta.Toate colegele isi bat joc de mine cum iti fac si tie, unele comenteaza ca nu am sani dar nu sau uitat inca la formele lor. Nu te necaji, toata lumea se simte asa uneori, fetele acelea nu sunt prietene bune pentru tine incerca sa-ti gasesti bunii prieteni neasteptand nimic de la tine. Cea mai buna prietena a mea are 10 ani ea este cea care ma intelege si nu asteapta niciodata nimic de la mine, ea are experienta cu baietii cea ce cred ca va mirati(eu nu vreau)dar s-a despartit de baiatul care a crezut ca o indrageste, find un nesimtit dandu-i papucii, ea nu find suparata stiind ca s-ar fi intamplat si asta.Nu formele conteaza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu fac 14 ani. si nici eu n-am sani sad