| Ofatacuvise a întrebat:

Fac 19 ani peste 3 saptamani si sunt ...stiti voi. Nu am facut-o pana acum pentru ca nu simteam ca e momentul. Este un defect sa fiu fata mare la anii astia? Adica nici sa stau cu un baiat si sa imi zica " Esti proasta? La anii astia nu stii sa te ***? Unele dintre prietenele fac asta de la 15-16 ani.

Răspuns Câştigător
| AdelaElena88 a răspuns:

Nu este nicio rușine sa fii virgina. Daca pana acum nu ai găsit băiatul care sa te facă sa îți dorești să îți începi viata sexuala, nu vad care este problema.A fost alegerea ta, și mi se pare ok, decât sa fii cu cineva, repede sa ajungeți în pat și apoi adio( plus ca cu cat ești mai matur și faci asta cu atât este mai bine pentru organismul tau).Cel mai probabil ești mai pretențioasă din fire, plus ca iti doresti sa fie un moment special cu o persoana la fel de speciala.Ai toată viata înainte sa faci sex, lasă complexul acesta; Chiar dacă ești virgina poți sa te documentezi deja despre sex, îți recomand o vloger Ita suuuper cute. Adina Rivers -My tiny secrets. Uita te la clipurile ei ca în eventualitatea în care vei ajunge într un moment mai intim cu un tip, sa para ca știi măcar despre ce e vorba, chiar dacă o sa te mai ghideze el.Bafta! Ideea e ca relația sa se bazeze mai întâi pe respect, sentimente și apoi sex.Sa fie un echilibru. Multa sănătate!

6 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Nu e nimic tragic, toate la timpul lor.
Poate ca ai prietene care o fac de la 15 ani, dar ia partea buna, cel putin nu esti una din ghinionistele care au fost"prostite" si mai apoi parasite, sau, care acum au un copil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un defect este ca tu ai indoieli cu privire la asta. Fa ceea ce simti tu si numai pune atat de mult pret pe ce ar spune lumea. Nu este un defect. Esti o fata care inca nu si-a inceput viata sexuala. Motivele pot fi multe. Poate nu ai simtit, poate nu ai gasit baiatul potrivit. Asta doar tu stii. happy

| NAT0 a răspuns:

Adică ce. Ești virgină? laughing Și ce-i rău în asta? Mno. O faci când vrei. Și nu cred că ești chiar așa de superficială să te uiți la un tip care crezi că ți-ar zice asta. Nu cred că sunt băieți chiar așa de bătuți în cap. Te învață tipul ăla, nu e problemă.laughing Nu o să te arate nimeni cu degetul. Nu este ceva uau să fii virgină că așa te naști dar nici să nu mai fi virgină. E ceva ce ține de fiecare om în parte, câte importanță dă acestui subiect.

| gratargratar a răspuns:

Actul sexual nu se invata - se face instinctiv. Numai perversiunea se invata - adica atunci cand vrei sa faci din actul sexual ceva mai mult decat este tind cont de scopul lui (reproducerea).

Nu este o rusine sa fi virgina la 19 ani. Este o rusine sa fi ne-virgina la 15-16 ani. Asta da, este o rusine.
Eu, cel putin, nu mi-as dori sa ma casatoresc cu o fata care "a stat cu 1 sau X baieti" cum ai zis tu, si care are experienta actului sexual. Nu ma intereseaza. Un om cu scaun la cap isi doreste o femeie care sa fie numai a lui si la fel trebuie sa-si doreasca si femeia.

Cand te imprietenesti cu un oarecare baiat, nu trebuie sa te imprietenesti cu el pentru a va satisface poftele sexuale. Ci trebuie sa ai mereu in minte - casatoria. Daca iti cere sa faceti sex inainte de casatorie (sau fara ca cel putin sa pomeneasca de ea), atunci e clar ce cauta.
Depinde ce vrei sa fi. Om sau animal.

E de-a dreptul absurd ca in zilele noastre virginitatea a ajuns sa fie considerata o rusine. Daca asta nu e o dovada a lucrarii diavolului, nu stiu ce ar mai putea fi...

| Viitorulapropiat a răspuns:

Mai degraba o minune.Respect pentru acest lucru.Virginitatea nu este un lucru la care sa renunti oricand, trebuie sa simti momentul, sa-ti doresti cu adevarat.

| TCosminn a răspuns:

Draga mea, virginitatea este un mare atu in fata baietilor. Odata ce ai pierdut-o, nu mai esti speciala. Nu mai ai nimic de protejat, nimic de luat. Devi o fata obisnuita, ca oricare alta. Tu acum esti speciala si vezi asta ca pe un complex. Daca prietenele tale fac sex de la o varsta la care habar nu au ce e dragostea, inseamna ca au o mare problema, care se va reflecta foarte neplacut pe o perioada lunga de timp. Asculta de la un individ care a ascultat multe fete plangandu-se de faptul ca nu mai sunt virgine si ca au fost proaste si constranse de baieti "jmecheri". Tine la virginitatea ta ca la o comoara. Daca prietenul tau sau viitorul tau prieten te va iubi sincer, te va accepta fara niciun dubiu cu virginitatea ta si ti-o va respecta si proteja pana la momentul potrivit. Orice baiat care atenteaza la virginitatea ta, care se ofera, nu se cere, este vrednic sa fie inlaturat. Si crede-ma, nu himenul arata virginitatea unei fete, ci gandirea si comportamentul ei.