| ShockyPunk a întrebat:

Facultatea pe care vrei sa o urmezi depinde de profilul ales la liceu? De exemplu, daca urmezi profilul filologie la liceu, poti face aceleasi facultati pe care le'ai fi putut face daca te'ai fi dus la profilul mate-info? Sau la profiluri diferite ti se deschid cai catre facultati diferite?

Răspuns Câştigător
| SyMy24 a răspuns:

Facultatea pe care doresti sa o urmezi nu depinde neaparat de profilul de la liceu. De exemplu cand ai ales profilul de liceu nu ai fost foarte multumit si acum vrei sa urmezi o facultate care nu are nicio legatura cu profilul pe care l`ai avut la liceu. Asta nu e nicio problema. Trebuie doar sa simti ca poti face asta, pentru ca acest lucru solicita mai multa munca.

Succes!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este obligatoriu!
Pa, pa.

| basexcu a răspuns:

Poti merge unde vrei tu!

| iulia_7948 a răspuns:

Nu. poti sa faci liceu uman si sa dai la mate info. eu am facut liceu tehnic si sunt la medicina.