| anonim_4396 a întrebat:

Salut am nevoie de ajutorul vostru. Daca termini un liceu cu profilul "stiinte sociale" ce facultati poti sa urmezi, dar care sa aiba legatura cu profilul studiat in liceu.De exemplu, termini liceul cu profilul mate-info iar apoi optezi pentru facultatea de litere:O. deci, va rog frumos sa imi raspundeti la intrebare si in acelasi timp sa ma ajutati.Multumesc de pe acum celor care o sa imi raspunda la intrebare.cel ma bun raspuns priimeste funda big grin

1 răspuns:
| LarisaOana a răspuns:

Buna!
In general facultatile din domeniul socio-uman, adica: Psihologie si Stiintele Educatiei, Sociologie si Asistenta Sociala, Filosofie, Departamentul de Inatamant Primar si Prescolar, Drept, Stiinte Politice, SNSPA...
Cam astea le stiu si le-am gasit din alte informatii. Sper ca te-am ajutat!
Sper ca ti-am fost de folos.