| pactcudiavolita a întrebat:

Farmacista sau stewardessa? ( argumentati)

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Farmacista. Ai un job stabil, si vei putea fi mereu langa familia ta. Daca esti stewardesa, nu vei putea fi langa sot/copii in viitor atunci cand poate vei vrea cel mai mult. Vei pierde niste momente importante din viata celor dragi si nu vei putea schimba acest lucru. In plus, este foarte obositor uneori programul.

Depinde ce fel de persoana esti si ce doresti sa faci in viata. Daca esti mai familista si vrei sa ai un job linistit, fara prea multe batai de cap, atunci fii farmacista. Daca vrei in schimb ceva mai interesant, fii stewardesa. Dar te intreb. Ce vei face cand imbatranesti si pe la 35-40 de ani nu mai ai job pentru ca sunt altele tinere in locul tau?

Choose wisely big grin

| LauraEU a răspuns:

Stewardessa! Calatoresti in lume, se plateste bine, daca esti sociala e o meserie foarte buna, ai haine dragute :3, zbori mult ( daca iti place e o chestie buna), trebuie sa stii doar limbi de baza. e bine sa le sti pentru ca te poti orienta mai bine in lume happy

| Astamica123 a răspuns:

Eu zic stewardessa..De ce? Calatoresti tot timpul, se castiga bine, mie mi se pare o meserie destul de frumoasa si usoara si depinde ce fel de personalitate ai, cum inveti dar stewardesa este raspunsul meu.
Farmacistele castiga destul de putin si e foarte mult de invatat. Funda?!

| BieeeeeGA55 a răspuns (pentru Astamica123):

LOL, si ca stewardessa e mult de invata, trebuie sa stii limbii multe, si sa te fataie toata ziua oameni, neaah, oribil! phbbbbt

| Astamica123 a răspuns (pentru BieeeeeGA55):

Da ma da sa stai sa inveti toate medicamentele alea, nu trebuie tot asa mult de invatat? straight face In mm asta e parerea mea! straight face

| BieeeeeGA55 a răspuns:

Eu una zis farmacista, si eu tot acolo bat, mi se pare job de care te poti ine, caruia ii poti face faat, si cinne stie, poate ai si au de avioane laughing, zic si eu! Eu asta cred ca ar fi mai bine, acum faci ec vrei! Funda?