| Ingognito a întrebat:

Faza este ca eu sunt baiat dar imi place sa am parul lung dar parintii mei fac faze gen "mie nu imi place cum iti sta asa ca trebuie sa te tunzi ca asa vreau eu" eu am zis ca nu vreau ca imi place iar ei mi-au luat calculatorul acum vor sa imi ia si telefonul pe baza ca nu ma tund, deci este normal asa ceva? Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Aimwork a răspuns:

Nu te pune cu parinti hotarati.
Stiu ca este greu sa cresti parul (si eu tot lung il am dar sunt adult) dar ai toata viata sa.l cresti. Cat esti mic incearca sa tii cu parintii si vei avea de castigat! Mie imi ia un an sa cresc parul pana la umeri..deci nu e chiar asa rau.

| mayaxhh a răspuns:

Daca poti trai fara telefon si calculator ceva timp o sa fie simplu, tot ce trebuie sa faci este sa abordezi aceasta discutie deschisa si sa le explici frumos ca tie iti place sa ai parul lung si ca la un moment dat o sa te tunzi cand te vei plictisi. poti sa faci si in felul urmator: iti iei un telefon mai mic (macar sa poti intra pe Facebook si sa poti vorbi la telefon) si vor vedea ca tu chiar vrei asta..nu o sa mai aiba ce sa faca decat sa te lase sa ai parul lung, asta se va intampla intr-o luna jumate daca incepi de acum

| BIBI2308 a răspuns:

Acum, nu prea ai ce sa faci...
Dar, daca tie iti place cu parul lung si te reprezinta aceasta tunsoare, nu renunta la ea. Pana la urama, parintii tai vor intelege...