| aFurisit a întrebat:

Femeile… cine sa le inteleaga? Opiniile barbatilor despre ele sunt diferite si adesea contradictorii, avand insa un numitor comun: femeile isi construiesc in minte imaginea barbatului ideal (generos, sublim) care nu le refuza nici o favoare; asta pana cand barbatul face fatala greseala de a da vreun semn de slabiciune, moment in care devine brusc decazut, meschin, zgarcit. El nu mai este divinizat, deci trebuie desfiintat pentru ca nu mai corespunde exigentelor, iar exigentele femeilor sunt nelimitate… De aceea, poate ca Oscar Wilde avea dreptate cand afirma ca „femeile sunt creaturi menite să fie iubite, nu înţelese. " happy

Si totusi, ce vrea o femeie de la un barbat? raised eyebrows

25 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Era un banc sau asa ceva care spunea ca barbatii nu pot sa inteleaga femeile deloc, doar femeile se pot intelege ele pe ele. Si de aceea nu se suporta deloc una pe alta laughing

| fuzzer a răspuns:

Ce vrea o femeie de la un barbat?

POi vei gasi categorii de femele care vor doar bani, pura manipulare.

VEi gasi categorii de femele care sunt capabile de sentimente.

Insa, psihologia lor este cam aceeasi.

| fadnox a răspuns:

Pune intrebarea si invers
oricum o spui, n-are raspuns, n-are rost mai exact

| Pau17 a răspuns:

Depinde de femeia respectiva. Unele vor bani, altele sa fie iubite dupa cum iubesc, etc.

| DaYannaDG a răspuns:

Fiecare femeie este diferita, deci si lucrurile pe care le vrea ea la un barbat vor fi deferite. Unele vor ca persoana de langa ele sa aiba portofelol pus la punct (chiar daca asta inseamna ca persoana de langa ele sa fie un analfabet libidinos care vrea doar sa se culce cu ea), altele incredere, afectiune, sa iese sentimentele la iveala, daca se poate barabatul respectiv sa o scalde in flori, dulciuri ( nu in exces ca se poate ingrasa si femeile nu vor asta!) si multe, multe scrisori/emailuri/mesaje de dragoste, ca na trebuie si ele sa se simta iubite, nu? Altele vor ca barbatul de langa ele sa arate bine si sa aiba patratele in exces, NU grasime! Unele poate vreau toate lucrurile de mai sus, iar altele poate se uita doar la caracter.
Parerea mea este ca EL trebuie sa fie o persoana cu simtul umorului laughing
Deci in final femeile vor MULTE de la un barbat happy
Sorry pentru unele cuvinte, intelegi tu laughing

| aFurisit explică (pentru DaYannaDG):

Pai nu e asa happy, daca faci greseala sa iubesti o femeie si apoi sa-i dovedesti asta ..esti un om terminat, GAME OVER!
Daca iti arati iubirea prin gesturi tandre, mesaje frumoase, sarutari usoare pe marginea buzelor. flori daruite intr-o zi obisnuita, inseamna ca deja esti prins in capcana iubirii iar ea. creatura happy fara suflet, isi da seama de toate astea si ca ai face orice pentru ea si atunci incepe sa profite, sa faca ce vrea, pentru ca fraieru` care ii aduce flori si o saruta cu pasiune o s-o ierte happy.

Femeile sunt niste fiinte perverse, fara suflet care-si urmaresc propriile interese! S-au dus timpurile cand femeia era inocenta si pura happy si care se emotiona la o floare primita si o scrisoare de dragoste!

Degeaba spuneti voi ca noi, barbatii, suntem misogini si fara sentimente, pentru ca nu e asa happy Poate nu aratam mereu ca tinem la voi, tocmai ca ne este frica de ce o sa urmeze, dar crede-ma ca barbatu` cand iubeste. pai IUBESTE din tot sufletu` si cu multa pasiune. n-o sa intelegeti asta niciodata!

Sunteti niste devoratoare divine care-si urmaresc propriile interese si care-si doresc sa experimenteze cat mai mult corpul barbatului happy

Na. as putea sa vorbesc despre asta ore-n sir si nu m-ai putea convinge ca femeia chiar isi poate dori ceva constructiv si de lunga durata happy. Si da. femeile vor multe de la MULTI barbati happy

Deci in final femeie nu stie ce-si doreste de la un barbat happy niciodata n-o sa poti multumi o femeie happy asta e clar!

| DaYannaDG a răspuns (pentru aFurisit):

De unde stii tu ca nu mai exista si femei care chiar iubesc, aa? raised eyebrows
Chiar daca sunt putine ele EXISTA, doar trebuie cautate, la fel este si in cazul barbatilorwinking
Uneori doar trebuie sa gasesti persoana potrivita, sa o intelegi si sa o apreciezi asa cum este. sau ma rog. happy
Pune intrebarea inverswinking oare barbatii ce vor de la femei? thinking

| aFurisit explică (pentru DaYannaDG):

Foarte usor!
Sa fie draguta, sincera, sa aiba personalitate, sa aiba propriile idei si sa le puna in practica fara sa ceara voie big grin, sa aiba stropu` ala de nebunie dulce

| aFurisit explică (pentru DaYannaDG):

angry Mai era un P.S pe care TPU nu l-a publicat.
era asa

P.S. Eu iubesc ceva mult la o femeie, curba care duce spre fundulet, e asa dulce love struck, ahh blushing, e perfecta, unica si stiu ca e sensibila cand este atinsa... atinsa cu buzele!

| aFurisit explică (pentru DaYannaDG):

Femei care iubesc? oh go on, istorie laughing

| DaYannaDG a răspuns (pentru aFurisit):

Ma descrii frumoshee hee
Te-ai gandit cat la suta dintre barbati vor asta? :O
La fel ca femeile si barbatii sunt niste devoratori de suflete cu ganduri perversewinking

| DaYannaDG a răspuns (pentru aFurisit):

Da, la fel ca barbatii oh go on istoriewinking

| DaYannaDG a răspuns (pentru aFurisit):

Ganduri perverse laughing dar care uneori patrund adanc in sufletul unei femeibatting eyelashes

| aFurisit explică (pentru DaYannaDG):

N-am ganduri perverse, curba aceea pe care o aveti voi, este fantezia mea blushing de acolo porneste totu`, acolo este butonul de START blushing daca este atins cum trebuie, o sa provoace multa placere blushing

| aFurisit explică (pentru DaYannaDG):

Daiana, nu?
Eu am spus ce-mi doresc eu, fiecare are propriile dorinte si fiecare are un tip de femeie care este perfecta pentru el, pentru mine acela este tipu` de femeie happy dar thinking care nu prea este de gasithee hee.

| aFurisit explică (pentru DaYannaDG):

Da, barbatii sunt in istorie, Mircea Cel Batran, Vlad Tepes, Decebal, etc. laughing). barbatii au scris istorie.

Degeaba ne contrazicem noi happy pentru ca si tu stii ca femeile sunt foarte greu de multumit si multe, foarte multe sunt doar pe interes! tongue

| DaYannaDG a răspuns (pentru aFurisit):

Mai cautawinking
Daca nu ai gasit-o pana acum nu inseamna ca nu existawinking aFurisithee hee

| DaYannaDG a răspuns (pentru aFurisit):

Degeabawinking
Chiar daca majoritatea femeilor sunt pe interes. si majoritatea barbatilor vor doar $3x de la o femeie, nu?
In final majoritatea barbatilor si a femeilor sunt la felwinking

| aFurisit explică (pentru DaYannaDG):

laughingN-am de unde sa stiu daca exista, dar pana acum sansele sunt foarte mici, cer prea mult?
sinceritatea este ceva pierdut?
Personalitatea si simtul umorului este ceva ce s-a uitat?
Stropu` ala de nebunie nu mai exista? sad

| DaYannaDG a răspuns (pentru aFurisit):

Esti mai afurisit decat credeam laughing
Fii optimis. ce te costa? laughing
Sinceritatea nu este pierduta la fel cum nu este pierduta nici personalitatea, simtul umorului si stropul de nebuniewinking

| aFurisit explică (pentru DaYannaDG):

Auzi.pot sa-ti invadez mesajele? big grin

| DaYannaDG a răspuns (pentru aFurisit):

Ia vezi, poti?batting eyelashes laughing

| aFurisit explică (pentru DaYannaDG):

? N-ai primit? sad

| DaYannaDG a răspuns (pentru aFurisit):

Eu da :O
Dar se pare ca tu nu oh go on

| aFurisit explică (pentru DaYannaDG):

laughing acum. thinking dupa 20 de minute naiba angry

Hai sa facem altceva. da-mi tu add la