| Euuw a întrebat:

Fetele care au slabit cu pastile speciale pentru asa ceva, au slabit frumos sau s-au ales cu pielea lasata? dar daca as face si sport dar fara dieta ar mai da rezultate?puppy dog eyes vreau totusi sa raman si cu ceva forme. sad

Răspuns Câştigător
| FelieDePaineArsa a răspuns:

Cel mai bine e sa slabesti pe cale naturala. Fara pastile si alte chestii. Daca tii neaparat sa iei ceva, te pot ajuta ceaiurile de slabit pe care le gasesti la plafar.
Poti face sport cat de mult vrei, dar daca nu ti si o dieta(nu neaparat dieta)..macar sa renunti la fastfood, nu va da rezultate.Pentru a te dezvolta armonios este nevoie si de sport, dar si de o alimentatie sanatoasa.
Incearca sa mananci mai multe legume ( salate multe), supe, fructe. si doar o data pe luna sa mananci orice vrei. Dar a doua zi sa mananci iar sanatos...si fa multe exercitii: aerobic, abdomene, genoflexiuni, dansuri gen astea http://www.youtube.com/watch?v=mhvcKrCrrAU http://www.youtube.com/watch?v=9HtqocGqqoQ, asta http://www.youtube.com/watch?v=aNgjuO80drQ, si tae bo http://www.youtube.com/watch?v=PNbBGxd2uds.
Iar cu forme vei putea ramane doar daca stii cand si cum sa aplici exercitiile.Nu trebuie sa abuzezi de sport foarte mult.Seara si dimineata niste plimbari prin parg, putin jogging si o alimentatie sanatoasa te pot ajuta sa ajungi la rezultatul dorit.
Bafta!

4 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Fa miscare usoara pentru inceput alergare 30 de minute de 3 ori pe saptamana, prima saptamana, pana cand ajungi la 5 ori pe saptamana, mananca normal, si tot ar trebui sa dai jos macar 5kg, pastilele / suplimentele de la farmacie sau ceaiurile de 2 lei nu te vor ajuta, exista intr-adevar suplimente dar care trec de 100 de lei, care au un rol in slabit, una peste alta tu ar trebui sa faci sport regulat, sa mananci normal si sa nu exagerezi, si totul ar trebui sa fie ok, abdomenul nu ar trebui sa fie nici prea definit, mie nu imi plac cele cu patratele, parca as atinge un baiat, pe urma daca nu esti multumita de rezultate dupa 2 luni de miscare, si vrei mai mult, te poti duce la o sala de fitness, si sa ceri sfatul antrenorului avizat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bine sa slabesti cu pastile, deoarece dupa aceea te vei ingrasa de doua ori mai mult.
Nu te infometa, mananca de 3 ori pe zi echilibrat, cu multe fructe, legume si peste.
Fa de exemplu inot, deoarece iti modeleaza frumos corpul.happy

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns:

at wits' end eu am luat pastile. si da piela s. a lasat cat de cat daca combini cu sport poate lasa forme. nu sunt cine stie ce. dar se vad rezultatele dupa mai mult timp. succes si nu te lasa!

| Euuw explică:

Pfff, greu cu slabitu' astahee hee