| brunetteee a întrebat:

Fetele care sunteti sau ati fost in aceeasi situatie, va rog sa`mi spuneti cum as putea sa procedez. am 16 ani jum si sunt cu un baiat mai mare decat mine cu 8 ani >:", si normal ca el gandeste altfel decat mine, si avem aproape in fiecare zi certuri pe tema ca eu sunt prea copila straight face, chiar tin la el si nu vreau sa-l pierd.
am nevoie de sfaturile voastre :-

5 răspunsuri:
| Dulke a răspuns:

Am o prietena are 14 ani si este cu un baiat de 22 de ani, intr-adevar primul lucru la care se gandeste cineva este un sigur lucru, ce ar vrea baiatul de la ea?,, ma rog,, sper sa nu fie asa,, vreau sa iti spun ca aceleasi certturi au si ei, pentru ca e ceva normal, si din nefericire asta e adevaru esti mult mai copila decat el, tu insa ar trebui sa te maturizezi ca doar asta isi doreste, poate ca certurile provocate sunt de la prea multa iubire (gelozie) cea ce el considera ca geozia nu ar trebui sa existe pentru ca asta inseamna lipsa de incredere, sfatu meu e sa gasesti pe cineva de varsta ta si sa va iubiti copilareste, e foarte frumos sa fi copilaros., insa el nu intelege asta e si normal, presupun ca il iubesti prea mult petru a va desparti, parerea mea e tu sa te fortezi sa ii demonstrezi ca nu e asa cum crede el,, si pe parcurs vei fi mai matura.

| Linda100 a răspuns:

:-o. 24 de ani? Hmm. pai normal ca esti copila pentru el.

| blue23 a răspuns:

Buna, cautati pe cineva mai apropiat de varsta tawinking
Succes!

| tranquilaaa a răspuns:

Pai in primul rand spune-i ca numeni nu e perfect si ca daca esti copila o sa inveti pentru ca din greseli invatam ...si poti sa-i spui asta si lui cum ne-ai spus-o noua ca sa isi dea seama ca uh ti la es mult succes!

| Insomnii a răspuns:

In primul si-n primul rad trebuie sa-i spui ca nu trebuie sa se comporete cu rea multa superioritate chiar daca tu ai 16 ani si el 24 si arata-i ca si tu esti capabila sa fii serioasa si sa iei decizii.Si eu am fost cu unu mai mare ca mine cu 4 ani da la noi era altfel eu eram mai serioasa si el mai copilaros si mai nebun.
funda big grin