| anonim_4396 a întrebat:

Fetele :
Ce epilare recomandati pentru "luminisul" de pe picioare?laughing
Dar pentru maini?
Am aparat de epilat,insa am auzit ca este destul de dureros, si eu cam fug de ea...Fire sensibila straight face

Răspuns Câştigător
| facepalmlol a răspuns:

Eu m-am epilat pe picioare cu nenorocirea aia de epilator si pot sa-ti spun ca prima oara am crezut ca urinez pe mine. Dua ce mi s-a invatata pielea, a fost altfel. Secretul e sa nu-l lasi sa creasca mult. Pe mine m-au taiat toate apele, de credeam ca(,) crap acolo. Atunci am zis ca cea mai mare durere pe care i-o poti cauza cuiva e sa-l epilezi cu-n epilator.

| Răcitură a răspuns (pentru facepalmlol):

Tocmai,ca am auzit ca durerea pentru inceput este...uriasa.Insa se poate suporta.Problema se pune astfel : mi-e o frica de durere de nu stiu ce este cu mine.Eu as vrea sa incerc cu benzi de ceara pentru inceput.Sti cumva daca este mai putin dureros daca folosesc variana aceasta?happy

| facepalmlol a răspuns (pentru Răcitură):

E cam acelasi lucru. Am o colega care a incercat si in final a avut si zgarieturi, rani. ba chiar nu i se mai dezlipea laughing

5 răspunsuri:
| Fabiana2R a răspuns:

Eu folosesc aparat de epilat. Este extrem de dureros, dar este cel mai eficient. Cu ceara doare si mai tare, cu benzi nu ti-as recomanda pentru ca de fiecare data trebuie sa cumperi altele, si altele, iar cu crema... are un miros oribil. Cu big-ul nu iti recomand deloc! Creste mai repede si mai gros firul. Eu iti recomand sa continui cu aparatul. Pune muzica rock in casti si distrageti atentia in timp ce te epilezi. Nu ti se va mai parea atat de dureros.

| Răcitură a răspuns (pentru Fabiana2R):

Nici nu am inceput cu aparatul.Si deocamdata..ma uit urat la el laughing Mi-e teama de durere si ma gandeam pe de-o parte sa incerc cu benzi, caci am auzit ca doare mai putin ca la aparat. Macar sa am un inceput, pana se obisnuieste pielea mea cu durerea.

| Răcitură a răspuns:

* Fug de ea, adica de durere *