| Mirceadumb a întrebat:

Fetele de 14-15 ani se uită în general la băieţii care se dau mai tari prin cartier / fumează / drogheaza etc.? am întâlnit cazuri în care "ăştia şmecheri" se dau tari dar vin la copii mai mici că ei şi le cer banii ameninţându-i că altfel îi bat. Credeţi că ăştia sunt atât de şmecheri pe cum se cred ei?

7 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Sunt şmecheri numai în capul lor, că dacă s-ar vedea prin ochii altora ar intra la doi metri sub pământ de penibili ce sunt. Proastele, da, se uită.

| Reigns a răspuns:

Nu sunt smecheri laughing sunt cazuti de pe raft si nu ii duce capu ca sa munceasca sa scoata un ban cinstit si astfel recurg la chestii josnice si mai simple de a face bani.winking

| asdfghjhghkjj a răspuns:

Banuiesc ca e o intrebare retorica, nu? laughing eu am 14 ani si nu am vazut nici un baiat "smecher" sa ceara banii de la cei mici.
daca exista astfel de baieti, atunci nu sunt baieti, sunt gunoaie care se pot numi smechere avand in vedere ca acest cuvant nu este prea bine vazut in ochii tineretului din ziua de azi. daca vor continua sa fie atat de "smecheri" vor fi mancati de vii de societate laughing

| ioanaAn a răspuns:

Nu doar cele de 14-15 ani, depinde de educatia fiecaruia. Si fetele alea tot la "nivelul" lor sunt, nu-mi dau seama de ce ii bagi in seama. Stii tu "noi te vedem, te ignoram oricum tu nu contezi", cam asta e atitudinea.

| cosmin655 a răspuns:

Nu sunt deloc, de fapt sunt niste ratati care doar se cred smecheri.Cu ce esti mai tare daca te iei de un copil mai mic? Cei mari intotdeauna sunt mai puternici decat cei mici si eu pot sa ma iau de un copil de 10 ani si sa zic ca i-am furat telefonul ca sunt''smecher''... daca fumeaza sunt prosti(si eu sunt fumator, am incercat sa vad cum e si nu mam putut opri)dar nu fac asta ca sa ma dau tare. Droguri? Omg, astea te fac cel mai mare ratat..Si da, fetele de obicei se uita dupa astia, sau baieti cu 5/10 ani mai mari decat ele(stiu ca suna aiurea dar crede-ma ca e adevarat).De ce? nu stiu, fetele sunt aproape imposibil de inteles.Imi vine sa ii omor pe toti ratati de genul asta, intotdeauna apare un prost care incearca sa se ia de mine apoi cand vede ca-l lovesc fuge...cam atat pot astia cand se iau de cineva ca eilaughing.La fete sunt si exceptii, depinde de fiecare persoana dar in general proastele se uita. Daca se ia unul de tine, iate si tu, ei vor continua numai daca le permiti..nu se va lua nimeni de tine daca ripostezi sa nu-ti fie teama pentru ca daca ii lasi va fi mai rau decat o simpla bataie.

| NuImiSpunNumele a răspuns:

Heeei. De obicei fetele se uita la baietii mai vagabonti (nu stiu de ce, si nici nu-mi pot explica ). Aceste persoane nu sunt deloc smechere, ci din contra sunt niste fatalai prostovani. Trebuie in fata lor sa nu te creada prost, sa fii tare in gura, ca altfel te crede prost, si ca tie frica de ei.
In general smecherii de cartier, sunt niste papa lapte, care se ia de astia mai mici fara aparare.
Sper ca te-am ajutat. Te pup, si o zii cat se poate de splendida.

| nicky2 a răspuns:

Nu nu sunt smecheri. dar incearca sa scapi de ei! Cati ani au copii tai?