| Alessia_8139 a întrebat:

Fetelor, am o problema pentru care unele m-ar invidia.Sunt slaba. Ce sa fac ca sa ma ingras? Voi ce ati facut? Spuneti-mi diete... orice trebuie sa stiu(cate grame de carne trebuie sa mananc pe zi etc.)Sunt disperata.Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| adryanna_3884 a răspuns:

Nu te gandi ca vrei s t ingrasi ca nu o s reusesti. t ingrasi sanatos at cand ai un regim alimentar echilibrat si multa liniste sufleteasca (ca astfel nu t consumi). daca ai picioare prea subtiri incearca s iti intaresti musculatura prin alergari regulate si exercitii. de ex: eu fac pentru fund si picioare freme: m lipesc de sifonier sau usa si ma las in jos pana cand obtin un unghi de 90 grade la genunchi. si stau asa cateva minute. eu fac asta de cateva luni bune dar la inceput mai mult d un minut nu rezistam. deci bafta

3 răspunsuri:
| yoyo_7345 a răspuns:

Sincer e bine sa fii slaba...toate fetele viseaza sa arate bine... te-as sfatui sa iei totul incet ca sa nu te ingrasi mult si repede.mai gandeste-te inainte sa te ingrasi.

| Alessia_8139 explică:

Yoyo am uitat sa mentionez ca sunt foarte slaba.Deci,chiar nu trebuie sa ma mai gandesc.Tot ce stiu e ca trebuie sa ma ingras!

| ANna_8677 a răspuns:

Daca neaparat vrei sa te ingrasi mananca la Mc. sau dulciuri. mananca ff nesanatos. sau mananca sanatos dar fara sport. Dar sincer nu trebuie sa te ingrasii. Este aiurea. Poate peste 2-3 ani cand o sa fii mai grasuta o sa iti dai seama ce ai pierdut si s-ar putea sa iti strici metabolismul ff bun pe care altele il invidiaza. Gandeste-te bine. NU te gandi la invidia altor fete.