| Deny_8368 a întrebat:

Fetelor... ce culoare aveti la ochi? si cum va fardati de obicei?

Răspuns Câştigător
| Bogdana a răspuns:

Am ochii caprui inchis(maron), si imi plac culorile de fard verde si roz pentru ca mi se potrivesc, mai folosesc si albastru, fardurile cremoase in nuantele de crem, maroniu, gri deschis, rimel negru, si putin creion, fondul de ten nu il folosesc deoarece nu am nevoie, am un ten perfect mat, iar la buze folosesc lipglossuri deschise in nuante de roz, incolore, si momentan mi-am luat acel "strugurel" de la nivea cu aroma de capsuni care ma ajuta sa nu mai am buzele uscate si le da si luciu.La scoala nu prea ma fardez, doar rimel.(putin creion) doar jos si lipgloss.Chiar daca nu ma fardez in fiecare zi a scolii, eu ti-am spus ce imi place si ce mi se potriveste. Dar daca ai nevoie de niste ponturi uite aici:http://www.divahair.ro/......ea_ochilor

25 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Am ochii caprui si nu obisnuiesc sa ma fardez!

| daii a răspuns:

Verzi. Zi de zi ma dau cu dermatoraf, iar la evenimente mai speciale ma fardez cu mov, bleu.depinde si cu ce sunt imbracatahappy.

by daiiwinking

mlm
| mlm a răspuns:

Albastri si ma fardez cu maro deschis, bej sau bleu, iar daca am ceva mai important ma fardez cu noante de verde, scoate foarte bine culoarea ochilor in relief.

| JustMeFlory a răspuns:

Ii am verzi-caprui, mi se schimba culoarea mie.De obicei ma dau doar cu rimel. Dar cand ma duc undeva la o petrecere, in club ma machiez cu mov ca imi pune in valoare ochii verzihappy

| Leea1234 a răspuns:

Caprui!
contur negru, si rimel!

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Eu am ochii negrii si nu prea ma fardez... dar uneori, la o ocazie speciala pentru varsta mea (la 14 ani) este de ajuns un rimel si poate si creion. In plus baietiilor le plac fetele mai naturalewinking Sa tii minte asta si sa nu exagerezi NICIODATA cu machiajul.

| Andraa a răspuns:

Caprui.cu fard de pleoape auriu, bej, maron, si putin rimelbig grin

| catalina_2916 a răspuns:

Am ochii caprui si ma machez cu:roz, mov, albastru si argintiu...astea sunt culorile cel mai des folosite de mine... dpa care folosesc tus si rimel.pentru ai contura si mai bine tongue

| Gabry a răspuns:

Am ochii albastrii.Folosesc doar mov, roz si albastru, cu rimel si creionhappy

| emima a răspuns:

Poi eu am ochii verzi si ma fardez ori albastru mov in combinatie cu roz sau simplu ma dau cu creion si rimel cateodata si cu tus u?

| Criiss16 a răspuns:

Caprui.Folosesc creionul si rimelul.Nu prea ma machiez, doar cand merg la un eveniment, ceva.

| Abcfunny a răspuns:

Buna!
ii am schimbatori (verde inchis/deschis/albastrui)

nu ma machez intr-un anumit fel
adica:-un pic de creion de ochii negru si rimel...

| MissD a răspuns:

Verzi si in rarele dati cand ma fardez ma dau cu roz.

| Aries90 a răspuns:

Ochii mei sunt de obicei de o nunatsa de albastru inchis, dar uneori dau spre verde. Nu ma machiez des, dar cand o fac folosesc tus ( bleu, mov sau verde ) si dermatograf alb. Rimel in general negru sau turcoaz.

| YLLL a răspuns:

Albaştrii:X
Folosesc dermatograf;

Răspuns utilizator avertizat
| ◕‿◕Al3xUtZa◕‿◕ a răspuns:

Am ochi albastrilove struck de obicei nu ma machiez

| Tessy a răspuns:

Caprui.Ma dau pe pleoapa superioara cu dermatograf.
Am niste ochi mai mari si trebuie sa ii scot in evidentabatting eyelashes

| mmamiruna a răspuns:

Hi! Eu am ochii albastrii si ma dau cu dermatograf pe pleoapa superioara, apoi rimmel, fard orice culoare si cam atat.

| pia a răspuns:

Verzi si de obicei ma dau cu un creion negru si dupa ceva fard roz/albastru/gri/mov ceva de genu si rimel dar am observat ca roz imi scoate cel mai bine in evidenta ochi mei verzi... pupic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verzi si folosesc nuante de mov in funtie de perioada zilei; bleu si bej-auriu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am ochii caprui si de obicei ma machiez cu un alb sidefat negru, albasatru inchis sau culori calde ca roz, portocaliu deschis:D depinde de locul in care urmeaza sa ajung. Insa intotdeauna imi fac coditele cu tus. :D Uite cateva sfaturi :*
http://www.stilfeminin.ro/......hilor.html

http://www.mayra.ro/......a-lor.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caprui imi sunt ochii. mie imi place foarte mult sa ma fardez, obisnuiesc sa ma fardez cu niste culori mai naturale si sa imi scot in evidenta ochii pentru ca sunt frumosi ochii ii scot in evidenta cu dermatograf nergru. daca ai putea sa-mi dai un sfat cum sa ma fardez te ascult cu mare placere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yo am ochi caprui si in genral ma fardez cu culorile mov, roz, albu... creion si rimel. u

| toe a răspuns:

Abastri

contur negru thinking si rimel :d