| dragutza a întrebat:

Fetelor cum va faceti parul ondulat sau carliontat intr-un mod cat mai natural? stiti ceva?

18 răspunsuri:
| lola a răspuns:

Eu am niste bigudiuri ca niste viermi, iti rotesti parul umed pe ele si le imbini capetele, si le tot prinzi unu de altu ca un lant.si dormi cu ele.nu sunt foarte incomode...adica nu poti sa zici ca te deranjeaza cand pui capul pe ele ca sunt din buretebig grin
pupici:*

| dragutza explică:

Cu peria nu cred ca iti faci parul ondulat! si ma mai gandesc daca-ti dau fundita!happy

| plasticstyle a răspuns:

Aolleeeeuuu al meu e ondulat si nu sta dreptlaughingsi ma enerveaza daca'l fac cu placa peste juma de ora e ondulat inapoi.asa,pai dupa ce te speli fa'ti coditze impletite.hee heeapoi daca e inainte sa le desfaci dai cu putin fixativ.big grin

| gossipgirl a răspuns:

Am eu o metoda super buna.Fii atentawinking
Iti faci niste moatze de par:pe mijlocul unei fasii de material mai lunga, de cca 15 cm pui(rulezi) o alta bucata de material sau hartie.
Adica:ai bucata de material de 15 cm si pui la mijlocul ei cealalta bucata de material happy
Apoi iei o suvita de par si o rulezi pe mijlocul fasiei de material, apoi legi capetele fasiei.
Adica un fel de bigudiuri dar mult mai eficiente smug
Try itwinking

| gossipgirl a răspuns:

A da...laughing era sa uit partea cea mai importanta : lasi moatze in par pe parcursul noptii happy si apoi dimineata le dai jos si sa vezi ce par dragut o sa aihee hee
Poti sa dormi cu ele in cap pentru ca nu te deranjeaza (asa tare...)

| TeoIonela a răspuns:

Foloseste feonul si peria.tongue hai s te vad daca-mi dai fundita.laughing

| Simonaaaaaaaa a răspuns:

Eu recomand moatele...infasoara pe o bucata de carpa cate o suvita de par, acum depinde si de cat de buclat vrei sa fie, suvita mai mare-bucla mai mare, si le legi la capat, si dormi cu ele sau stai cu ele in ca cateva ore... dimineata va iesi super si iti garantez ca va sta... e mai eficient...nu ditruge parul cum o fac aparatele electronice... daca esti interesata cauta pe youtube tutoriale sunt sigura ca o sa gasesti

| g_7133 a răspuns:

Cu ondulatorul happy. iar apoi iti aranjezi tu parul cum vrei happy.

| yourfriend_1956 a răspuns:

Eu ca sa-mi stea foarte cret fac cate 10 fasii de hartie, si imi rulez parul pe ele iar dupa aceea le innod. mie deja dupa vreo 6-7 ore imi stau. p. s:nu imi trebuie fundita.eu sunt aici ca sa ajut

| Lola_5953 a răspuns:

Eu mil intind cu placa chiar daca am 12 ani insa daca tie iti place ondulat fatil cu ondulatorul sau date cu spuma si fatil cuu fionul si peria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe youtube ondularea cu placa..ies f misto si arata natural. Aaa..si mai si tin f mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce iti speli parul fa-ti multe cocuri mici in cap, iar dimineata o sa-l ai ondulat. astept fundita :-W laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te aici. http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A fundita? eu am facut precum in filmulet si mi-a iesit.totu' e pana reusesti, iar dupa aia e super-simplu! succes :*:)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce iti faci baie il freci cu un prosop pufos pana ce este aproate uscat, apoi il dai cu spuma INTENSA(care e buna, nu deterioreaza parul, nu il incalceste si nu il rareste)apoi il asezi cum vrei tu, da sa nu fie uscat cand iti dai cu spuma, sa fie umed, eu asa fac si imi iese super...succes

| AndreeaCrs11 a răspuns:

Buna! eu ap parul ondulat si pot sa mi-l fac si drept si foarte cret. ca sa ti-l faci ondulat dupa ce te speli, iti stergi parul cu un prosop si dupa nu iti iei peria sa til piepteni til usuci cu feonul atat. FAra perie priepten! sper sa fiu de ajutor!

| bambina a răspuns:

Poi.
puneți-l pe moațebig grin
adică.iei o foaie de ziar mai mica... și o învârti pana obții o chestie lunga și groasa
apoi iei șuvița de par și o dat cu spuma, și pui chestia obținuta de la ziar în 2thinking, nu știu cum sa iți explic, dacă vrei am sa fac un tutorial pe youtube și iți dau linkul și te uiți
eu când vreau sa îmi fac parul cret mil pun mereu pe moațebig grin

| inger_4231 a răspuns:

E foarte simplu .totul depinde de parul tau! daca se joaca cu tine sau daca te ajuta si el un pic ca sa. ti faci moftul... dupa ce faci baie pe cap si usuci parul, e bine sa l lasi un pic dar nu mult doar un pic umed folosesti daca ai sau gasesti o crema pentru par ondulat, era o gama de sampoane de toate culorile nu mai stiu cum se numea dar oricum nu era scumpa 6-7 ron si iti masezi un pic varfurile... daca nu dispui de crema pur si simplu iti confectionezi singura niste bigudiuri(daca nu te pricepi erau niste bigudiuri verzi deschis la oriflame si acelea destul de ieftine)si iti prinzi suvite mai groase daca vrei ca buclele sa fie naturale sau suvite mai suptiri daca vrei ca buclele sa fie cat mai vizibile si de la varf spere radacina rulezi parul. e bine sa faci toatea astea seara ca sa aiba timp parul sa se multeze. poti sa incerci sa dai pe suvita inainte sa o rulezi pe bigudiu si un pic de fixativ pentru par dar sa nu fie unul puternic... iar dimineaza vei vedea rezultatul... e bine sa incerci toatea astea intr o seara in care a doua zi nu trebuie sa pleci nicaieri, in cazul in care nu ti place sa nu iti strice ziua. spor la treaba

| Bud_Cristiana_1991 a răspuns:

Uita-te pe youtube