| anonima5682651 a întrebat:

Fetelor de la ce varsta recomandati sa ma epilez? Am tenul alb si parul blond spre saten! Funda+Vot! Urgent!

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Atunci cand te deranjeaza parul din anumite zone. Nu este o varsta anume si la fel de bine poti sa nu te epilezi niciodata, daca nu doresti. Cred ca in jur de 13 ani ar fi potrivit, totusi.

| anss23 a răspuns:

Nu există o anumită vârstă la care trebuie să te epilezi.Fiecare fată o face la vârsta la care se simte pregătită şi ştie câte ceva despre acest subiect.De exemplu,înainte să începi să te epilezi ar trebui să ştii ce metode de îndepărtare a părului nedorit există, şi care sunt cele mai folosite, cele mai recomandate la vârsta ta, etc.
Cel mai bine ar fi să vorbeşti cu mama ta despre asta, dacă ai peste 12-13 ani nu văd de ce ea nu ar accepta să te epilezi. Spune-i că e normal pentru o fată să aibă anumite griji, e parte din maturizare. Evitând să vorbească cu tine despre un anumit subiect doar te va face să crezi că e ceva ruşinos şi în viitor nu vei mai apela la ajutorul ei.
Îţi recomand să citeşti aceste articole:
http://www.mayra.ro/......l-nedorit/
http://www.eva.ro/......-1056.html
Baftă!:)

| parishiltonbia a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa o faci. In primul rand parul este ceva natural, care nu are de ce sa te jeneze. In al doilea rand datorita tenului alb si parului blond nu cred ca se va observa. Te sfatuiesc sa te mai gandesti la asta. E o decizie importanta.

| didii5 a răspuns:

Pai de la 13 ani