| SeNyS a întrebat:

Fetelor, voi ce ziceti mai cresc sanii, oare, dupa varsta de 17 ani? Eu ii am fttt mici, cam cat ii cuprind in mana asa, push up ul imi face niste sani ft frumosi, adica pot spune ca am un decolteu super cu push-up, da fara abia daca se observa ca am sani, ma gandesc sa nu fie si din cauza ca eu am probleme, adica pana acum nu am avut ciclu decat cu pastile din cauza unui chist(posibil), e posibil sa fc tratament cu hormoni, ce ziceti e posibil sa mai creasca si ei un pic? Funda pentru un raspunsbunwinking multumesc

Răspuns Câştigător
| s4a a răspuns:

Draga mea, in primul rand barbatii apreciaza o pereche de sani frumosi indiferent de marime. In plus sanii mici pot avea multe avantaje pe care nici nu le mai enumar aici.
Ca sa-ti raspund la intrebare, da, sanii vor creste in urma tratamentului hormonal indiferent de varsta, dar acest tratament trebuie neaparat prescris de un endocrinolog. Chisturile ovariene pot fi depistate prin ecografie - costa in jur de 60 ron si nu prezinta nici un risc sau durere.

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Pai ai doar 17 ani.inca esti in perioada adolescentei care dureaza pana la 21 de ani.si oricum de ce crezi ca s-ar opri dintr-odata.ai ramas in urma cu dezvoltarea si tocmai de aceea de acum se vor dezvolta mai tare...

| crrinnaaa a răspuns:

Stii eu am 15 ani si am aceiasi poblema cu chistul...

numai ca ai mei si-au dat seama repede si a inceput sa imi creasca sanii.

daca nu stiai de la anticonceptionale si cu vitamina c iti mai cresc sanii.

sau mai bine du-te la farmacie si explica-i problema. cu siguranta te va ajutabig grin

succesc