| cristella a întrebat:

Fetelor voi tot va ingrasati iarna? mai cu seama acum cind sint sarbatorile de iarna,?:
PS:sau doar eu ma confrunt cu asa problema?

6 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Mda, aceeasi problema am si eu.

| DAC a răspuns:

Eu nu prea am probleme de genul acesta caci sunt mai mofturoasa, nu mananc orice, dar crede-ma, nu esti singura.
Majoritatea, fie fete, fie baieti, ia in greutate. Dar nu te intrista pentru asta, ai tot timpul sa dai jos pana la Paste! big grin

| ancalazar a răspuns:

E normal. E frig, orgnismul cere mai multa grasime. Tu papi mai mult si nu se vede asa repede ca nu porti pantalonii scurti pe care ii porti vara big grin. Fa un pic de miscare si o sa fie mai ok. happy
Nu toti au acelasi tip de organism dar, in general iarna mancam mai mult decat vara si se pune un pic pe ici pe colo. Miscarea e cea mai buna pentru ca te ajuta sa te mentii chiar si daca faci numai 20 de minute pe zi un pic de miscare si iti da si o stare de bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu mă îngraș niciodată prea mult, oricum, dar să aibă legătură cu temperatura de afară sau cu masa copioasă de Crăciun?

| Juleuuss a răspuns:

Nu ești singura.

| SairiaBlock a răspuns:

Bună!
Dacă întrec măsura, da mă îngraş. Pot zice că e prima iarnă în care chiar mă îngraş. În orice caz, nu mă fac cât un balon, fiind sportivă. Oricum, de când mi-a venit menstruaţia în septembrie 2012 (am 14 ani) am început să iau în greutate şi să iau formele unei femei. Ehh...asta e! happy
Toate cele bune! Pa, pa.