| AnonimMM678 a întrebat:

Fisierele comp_w, comp_p, comp_h, comp_x., comp_i apartin lui Word adica de exemplu daca imi zice sa deschid fisierul comp_i intru in word?

2 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Daca iti zice sa deschizi comp_i, deschizi comp_i. Poate sa fie numele la orice fisier, nu neaparat word.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil comp_w e un fișier în Word, comp_p e un fișier PowerPoint, comp_h un fișier HTML.
Pentru a deschide fișierul comp_i trebuie să dai dublu-click pe acel fișier și acesta se va deschide cu un program prestabil. Dacă trebuie să îl deschizi cu un anumit program, vei apăsa o dată pe el, apii click-dreapta și cauți obținea DESCHIDE CU.../Open with..., unde apeși și selectezi programul cu care vei deschide acel fișier.