| Bubuletz a întrebat:

Fondul de ten aplicat zilnic dauneaza tenului? Desi este indepartat seara cu demacheant.Multumesc anticipat:*

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Parerea mea este ca face mult rau. Astupa porii si tenul nu poate sa respire ca lumea.Plus ca, datorita faptului ca machierea se face in baie la lumina artificiala si eventual mai slaba, la lumina zilei tenul pare tencuit! Eu n-as pune asa ceva pe fata! Tenul va imbatrani mai repede decat daca este curat.Accept folosirea lui in situatii cand trebuie corectat ceva la fata (eventual o vanataie!)

| daiana a răspuns:

Fondul de ten nu dauneaza daca este aplicat corect (peste o crema de zi hidratanta potrivita tipului tau de ten) si indepartat bine cu demachiant (nu apa si sapun sau geluri pentru curatarea fetei) dupa care daca este nevoie aplici si un tonic si apoi relaxanta si hranitoarea crema de noapte si o crema contur pentru ochi (daca simti nevoia)

| Dariana a răspuns:

Nu, daca inainte de fondul de ten aplici o crema hidratanta sau o baza de machiaj nu dauneaza mai ales daca te mai si demachezi.Stai calma nu ai de ce sa. ti faci griji, doar ca exista riscul sa iti imbatranesti fata mult mai repede, dar in ziua de astazi majoritatea fetelor folosesc fond de ten.happy