| anonim_4396 a întrebat:

For girlsbig grin
`=Cine imi spune si mie cateva joculete amuzante care se fac pe hartie? nu neaparat pentru oracol, dar asa, mai funny, cu intrebari.
`=fundita si voturi!

2 răspunsuri:
| AnnnaMarrria a răspuns:

Tomanapt
uite cum se joaca:
eu zic alfabetul in gand...a,b, c, d bla-bla
si cand tu spui stop eu iti zic la ce litera am ajuns!
spre exemplu a!
si punem:
t-tari ( spui o tara cu a)-algeria
o-orase (oras cu a)-arad
m-munti ( munti cu a)-alpii
a-animal (spui animal cu a)-antilopa
n-nume(spui nume cu a)-andra smug
a-ape(o apa cu a )-azuga
p-planta(o planta cu a)-aloe
t-total aici aduni punctele de la fiecare litera! daca nu ai stiut la o litera se pun 0 puncte! daca tu ai stiut si persoana respectiva nu se pun la tine 50 puncte si la el/ea 0... daca amandoi a-ti raspuns la fel-20 pts; si in rest...la fiecare litera cu raspunsuri diferite-10 pts!

sper ca ai inteles jocul meu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Andrutzzza-Da,multumesc pentru rapsuns, dar stiam deja joculcrying