| anonim_4396 a întrebat:

Fostul vrea sa ne impacam dar eu nu vreau acum. Cum ar trebui sa ma comport cu el ca sa ma placa in continuare si sa fie dispus sa vrea o relatie cu mine atunci cand voi fi pregatita? Cum il fac sa nu ii placa de alta fete sau sa se cupleze cu alte fete in timpul de care am eu nevoie?

13 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Pai nu vrei sa fii nici cu el dar nici sa-l pierzi...
Eu nu inteleg ce astepti, decide-te pana nu e prea tarziu.
Si la ce te referi tu cand zici ca nu esti "pregatita"? Sau vrei sa spui ca astepti poate apare un tip mai ok intre timp?

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Nu vreau sa fiu cu el pentru ca asa a facut si inaine. A zis ca ma iubeste si dupa 3 zile s-a despartit de mine si a zis ca nu sunt genul lui. A zis ca inainte era derutat si confuz si nu stia ce vrea. Eu azi i-am zis ca il plac dar nu vreau sa fiu cu el din cauza a ce a facut inainte si el nu a zis nimic. Dupa s-a comportat cu mine ca si inainte. Spunea ca sunt talentata si ma facea sa rad si era si putin pervers. Eu nu cred ca l-a afectat ce am zis pentru ca a spus doar"na macar am incercat". Si acum suntem prieteni dar el se comporta cu mine ca si cum am fi impreuna. Imi mai zice zeita frumusetii dar eu cred ca isi bate joc. Nu stiu ce sa zic. Voi ce credeti?

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Eh, asa fac baietii la varsta aia, te aburesc pana te "ard".

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Deci ce ar trebui sa fac? Sa ii spun sa ramanem prieteni?

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Prietenie nu prea exista, cu atat mai mult intre un baiat si o fata.
Acum, decizia e a ta, gandeste-te bine si alege cum crezi tu ca e mai bine pentru tine.

| PersonajFictiv a răspuns:

"Hey,uite,eu inca simt ceva pentru tine si as vrea sa fim impreuna,doar ca acum as vrea sa am o perioada in care sa fiu singura,sa ma concentrez doar la starea mea interioara si sa incerc sa ma inteleg mai bine. Vreau sa ma simt "eu" din nou,sper sa intelegi si sa nu te superi sau sa crezi ca o sa fac altceva in timpul asta ".
Daca e matur o sa inteleaga, daca nu, o sa creada ca te duci la vecinu.
Apropo, sa nu-i dai copy paste la ce am zis eu, doar imprumuta idei.
Bafta.

| Ara997 a răspuns:

Si cat crezi ca ai sa poti sa-l ti linga tine daca el, cum ii dai liber t. cum te gandesti ca o sa-i placa alta fata?
in ce relatie vrei sa-l "legi"?, ce esti mama omida sa faci vraji?, tu nu esti pregatita si el e oricand disponibil pentru altele, si tu vrei s faci relatie? pai ce relatia e o funie pe care o legi si dezlegi dupa cum e soare afara?
stabileste ce vrei de la acest baiat si abia pe urma leaga-l cu capastru de gard. pana cand vei fi pregatita. (nu te intreb pentru ce )

| anonim_4396 explică (pentru Ara997):

Problema este ca el s-a despartit de mine si dupa s-a dat la alta fata pe care am impresia ca si acum o place. Nu vreau sa iau o decizie gresita desi mai simt ceva pentru el si el spune ca ma place. Dar nu sunt sigura si nu vreau sa sufar din cauza ca am ales sa ii mai dau o sansa

| Ara997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci el te-a lasat, e cu alta pe care si acum o place dar " vrea sa ne impacam" adica sa se impace cu tine
si tu nu ai chef sa te impaci dar l-ai vrea desparztit de aialalta si pus spre conservare. no bun. acum am priceput.

| anonim_4396 explică (pentru Ara997):

Nu e cu aia. Doar i-a spus ca o place si atat. Dupa 3 zile a renuntat la ea si acum se intoarce la mine si spune ca si-a dat seama ca eu sunt cea mai buna. Eu nu prea vreau sa fiu cu el pentru ca imi e frica sa nu ma lase iar si dupa sa faca la fel. Dar eu totusi mai am sentimente pentru el si as vrea sa fiu cu el dar nu acum. Sa lasam putin timp sa vedem cum merge ca prieteni.

| Ara997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inteleg. numa vezi ca el se joaca cu doua. are de unde alege draga -doamne. ar fi interesant de vazut ce face daca i-ati intoarce amandoua spatele simultan. careia dintre voi i-ar mai spune ca e "cea mai buna"?
si cand te gandesti ca el se lauda la colegi : "ba is moarte astea dupa mine ".
nu stiu fetelor. de ce nu mai aveti deloc mandrie.

| anonim_4396 explică (pentru Ara997):

Cealalta fata nu il place si nu vrea sa fie cu el. Noi am fost 2 ani impreuna da ei nu au avut nimic. Deci zici sa ii intorc spatele? Ma gandeam si eu la asta...sincer

| AndCat26 a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu el sa.I spui ca ai nevoie o perioada sa fi singura, si daca te iubeste iti respecta decizia. Dar acum depinde.si cat. vrei tu sa stai singura. Nici el nu te poate astepta la nesfarsit. Ar trebui sa te gandesti bine daca vrei sa reiei relatia din nou cu el, sau sa nu ti.l ia alta. Nu si cum sa faci sa nu placa alte fete sau sa nu stea.cu altele.