| eusunttheodorath a întrebat:

Funda acum! happy am si eu o mica problema, imi place foarte mult de un tip care e in clasa a 12 a, dar eu sunt in clasa a 9 a, tin sa mentionez ca el a fost presedintele consiliului elevilor anul trecut si anul acesta eu i.am luat locul laughing am inceput sa vorbim, sa iesim ajungand ca el sa imi faca mereu complimente, sa ma sune des si etc, pb e ca eu de abia m.am despartit de un tip cu care relatia a inceput super super repede, amandoi ne.am grabit si nu mai avea rost sa continuam relatia pentru ca nu aveam pe ce sa ne bazam. Nu mai vreau sa fac aceasta greseala si cu acest baiat pentru ca eu chiar il plac. Noi ne vedem cam de 2 sapt, imi place ca e f galant si se comporta foarte frumos cu mine. Eu nu prea i.am raspuns la avansuri, adica prima data m.a pupat pe obraz si pot sa spun ca apreciez ca nu e genul de baiat care e ceva gen *limbi peste tooot', dupa ne.am mai intalnit dar nu.a intamplat nimic special pana in seara asta cand m.a dus acasa cu masina, m-a luat usor in brate si eu mi.am pus capul pe umarul lui. A fost ceva super dragut dar tot nu l.am lasat sa ma sarute imi dau seama ca tine si el mult la mine si ca ma place foarte foarte mult, si ma gandesc ca data viitoare sa fac eu primul pas in legatura cu asta. Eu nu sunt genul care se arunca foarte brusc intr.o relatie pentru ca am patit.o de cateva ori si am suferit destul de mult deoarece sunt o fire sensibila si romantica. Ce ziceti? E prea mare diferenta de varsta? Tin sa mentionez ca el va pleca in Anglia la facultate

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu-i mare diferenta dar ochii care nu se vad se uita. N-o lua prea tare.

| eusunttheodorath explică (pentru Salontanul):

Stiu, aia e problema...fiecare dintre noi cand era mic/a si.a format in minte un tip al "alesului" el se potriveste perfect, dar mie imi suna a iubire imposibila. El o sa plece acolo, si o sa vina doar in vacante. Am 2 variante: ori dau o sansa relatiei (stiind ca se va sfarsi candva) ori nu (dar o sa regret dupa)...chiar nu stiu ce sa fac

| Salontanul a răspuns (pentru eusunttheodorath):

Trebuie sa-ti faci o introspectie obiectiva cat il doresti si cat il iubesti. E o diferenta in a-l dori si a-l iubi. Nimeni nu te poate sfatui. Sunt conditii obiective ca: nivel de cultura, comportament comun si care va desparte. Uneori contrariile se atrag.De asta ti-am dat un raspuns sec ca stiu ca in asemenea cazuri sfaturile nu sunt de nici un folos.

| Veratu a răspuns:

Relatia la distanta nu merge prea bine pentru ca nu o sa aveti posibilitatea sa va vedeti decat prin mijloace de tehnologie si asa se va indeparta relatia asta. Daca el chiar tine la tine poate cand o sa termine facultatea in Anglia o sa aiba aceleasi sentimente pentru tine si asta ar insemna mult acum depinde de sentimentele lui pentru tine. Pana pleaca fal sa te iubeasca si mai mult pentru cand o sa se intoarca sa mai simpta ceva pentru tine.

| deea200574 a răspuns:

Diferenta de varsta nu este prea mare, dar totusi daca el pleaca in Anglia o sa fie naspa... poate ca daca o sa fiti impreuna relatia o sa dureze ceva timp, dar pana la urma o sa va despartiti, deoarece relatiile la distanta sunt foarte naspa! sad