| DrDeath a întrebat:

Funda!
Am descoperit ce frumoasa e viata si ca ar trebui sa o traiesc la maxim.Acum intrebarea mea este:
Ce faceti voi ca sa va distrati, ca sa simtiti ca traiti, sa fiti fericiti, sa simtiti ca sunteti liberi?
Am 15 ani si nu vreau sa las sa treaca viata pe langa mine ca cum am facut pana acum... mi-au trecut fazele de dinainte.

Răspuns Câştigător
| MaeRi a răspuns:

Pai.iesi in oras cu prieteni, cunoaste multi oameni, incearca sa experimentez orice care te ajuta in viata.Ca sa simt ca traiesc,sa fiu libera organizez tot felul de lucruri cu prieteni,care au de aface si cu restul societati,organizam petreceri uni la alti ne uitam la filme,mergem sa ne dam cu schiurile,patinele,radem,ne jucam, mergem in discoteci, etc.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pai in cazul meu ca sa fiu fericit mai intai mai trebuie sa suport 14 luni de chin si munca dura apoi cand revin in tara imi cumpar o masina pe placul meu si am sa ma bag la scoala de soferi sa obtin permisele C, CE si dupa aia voi fi fericit conducand trailerul pana ma pensionez si dupa aia merg la azil la 65 de ani.

| Amy a răspuns:

Spune-ne si noua cum ai descoperit viata asta asa de prfecta. poate o gasim si noi happy

| Kyky a răspuns:

Buna!
Au trecut fazele de dinainte, dar fii sigur ca vin altele. Asa este intreaga viata a unui om.
Ca sa te distrezi, ai putea sa practici un sport cu prietenii tai (ex: fotbal), sa iti gasesti un hobby (ex: fotografia), sa iesi in oras, in parcuri. N-ai idee cate secrete ale acestuia poti descoperi numai vizitandu-l. Daca ai talent la muzica, incearca sa iti formezi o trupa (nu e obligatoriu sa canti cu voce, poate fi doar un instrument) sau poate stii sa dansezi, astfel poti face o trupa de dans.
Sunt atatea exemple, incat nu mi-ar ajunge 3 pagini A4 sa ti le spun pe toate. laughing
Apreciez faptul ca "ai descoperit ce frumoasa e viata". Intr-adevar, chiar este!
PS. Poate ai o prietena, incearca sa petreci mai mult timp cu ea. Mergeti la cinema, teatru, concerte etc.
Succes!

| AloneQsFini a răspuns:

Iarbalaughing

| RoCsiii a răspuns:

Sincer chestiile astea nu au un raspunslaughing.
Pur si simplu fi tu.
Simte.te bine si e ok.
O sa simiti ca traiestihappy.