| Face2face a întrebat:

[Funda] Buna. De pe la inceputul saptamanii am inceput sa ma trezesc cu o greata, imi vine sa vomit si nu am pofta de mancare. Ai mei zic ca sunt palida si ca m-am cam tras la fata sad. Pur si simplu ma trezesc dimineata si nu pot manca nimic deoarece risc sa vomit iar la scoala ma doare putin stomacu dar tot nu imi e foame iar seara la fel dar mananc ca ma obliga mama crying si mananc in scarbasad foarte putin. Eu din noiembrie tin regim si chiar am slabit 10 kg, nu am avut nimic pana acum iar acum 2 saptamani am fost la doctor unde doar m-a cantarit si ma reprogramat in mai pentru a face analize de abia atunci. Nu vreau sa merg la doctor. mie cam frica. Deci ce credeti ca as putea sa am? sad.
Multumesc pentru ajutor :*.

Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Probabil ti-ai dereglat organismul cu acel regim, de fapt asta e mai mult ca sigur.vizita la medic o sa te ajute nu o sa-ti faca mai rau.incearca sa mananci pentru inceput mancaruri care sa nu contina multe grasimi ca sa nu iti fie greata, mananca supe. ceva usor dar si lichid pentru ca ajuta stomacul.chiar daca iti vine rau e bine sa mananci,mama ta face f bine ca te forteaza,nu te mai gandi ca iti vine raul,iar stomacul te doare pentru ca muschii lui au suferit un proces probabil fortat cand ai tinut regimul ala, nu a avut mancare destula si muschii s-au ros intre ei.ia si mananca sa nu ajungi anemica sa lesini, incetul cu incetul ai sa te pui pe picioare

2 răspunsuri:
| Face2face explică:

Nu nu am luat vitamine, am luat 2 tipuri de medicamente dar stiu ca una dintre ele este de a imi taia pofta de mancare iar cealalta nu stiu sad... dar nu am luat vitamine sau calciu sad...

| Andrulica a răspuns:

Dar tu cand ai tinut cura asta,ai luat si vitamine ceva? pentru ca iti trebuiesc vitamine multe,si calciu! pentru ca iti scade greutatea corpului prea accelerat,si sunt eliminate multe vitamine si mult calciu! daca nu vrei sa ajungi internata iti dau un sfat! apuca-te si papa multe fructe cu vitamina C,bea laptic, ia calciu si apuca-te si recapata-ti pofta de mancare! si data viitoare cand vrei sa mai slabesti poti sa te apuci sa mergi la sala sau sa iei si vitamine in timp ce tii cura! Documenteaza-te mai bine, eu iti dau doar niste simple sfaturi!