| dDow a întrebat:

De cand am terminat scoala, nu mai mananc prea mult, si pana acum am dat jos, vizibil. Cand ma trezesc nu poat manca pentru. ca vomit, poat bea doar apa. dupa amiaza imi vine pofta de mancare dar nu mananc, un mar, un fruct. iar tocmai pe la 11-12 noapte imi trecea aceea greata si atunci pot manca, dar si atunci ce mananc un iaurt ceva ce se incadreaza intre 100-250 calorii. CU toate acestea mai fac si sport, dar ma cam simt rau, imi vine sa vomit sunt slabit. este normal, sa merg pe aceasta cale, sau alte recomandari? Multumesc. Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| măcheamăăăî a răspuns:

Uite cateva sfaturi care ti-ar putea fi de folos :
1.Trebuie sa iei micul dejun neaparat! E cea mai importanta masa a zilei.
2.Manaca putin si des ca sa nu ti se faca greata.
3. Daca te simti slabit consuma mai multe alimente bogate in vitamine.
4. Dupa ce faci sport e bine sa manaci cate ceva(asa fac eu, si e normal).
5.http://www.csid.ro/calory-calculator/ Mi se pare ca consumi prea putine calorii! Ia vezi pe site-ul asta cam cate ar trebui.

Numai bine!:*

| dDow explică (pentru măcheamăăăî):

Multumesc de raspuns, am sa fac ce ai spus, in ultimele zile mancam un mar si beam multa apa si asta era seara, atat, in rest nimic.

1 răspuns: