| Damian_Adina_1993 a întrebat:

[FUNDA] Buna TPU! Acum ceva timp am reusit sa ghicesc ce o sa se intample peste cateva minute! Care e cel mai ciudat lucru care vi s-a intamplat?

8 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Aproape zilnic am câte o stare de genul "deja vu" și recunosc că-mi place. big grin

| positivity a răspuns:

Probabil, sunt eu o persoană mai ciudată. Nu am stări de deja-vu, nu mi se întâmplă nimic ciudat, cert este că am o viață simplă.
Însă, acum mult timp, eram pasionată de paranormal. Vedeam și auzeam tot felul de lucruri stranii, și desigur, mă speriam, însă îmi plăcea senzația de a nu fi singură.
A fost o experiență interesantă, însă nu mă mai pasionează acest domeniu.

| AtateaConditii a răspuns:

Cand am stări de deja-vu, sau cand ma uit in oglinda si nu ma recunos, ma intreb cine sunt, am asa un sentiment ciudat ca nu stiu cine sunt pentru un moment. Si eu am ghicit vreo 2 chestii in aceeasi zi ca se vor intampla si am zis wow sunt medium sau ceva de genurolling on the floor.

| grab a răspuns:

Da, mi s-a mai intamplat.
E doar o senzatie de medium. De fapt nu ai facut decat sa fii foarte foarte bine conectat la tot ce e in jurul tau si sa anticipezi chestii previzibile oarecum, dar pe care altii mai detasati nu le-ar fi luat in considerare.

Exista si o tehnica, Fuzzy ii zice, care isi propune oarecum sa prezica un comportament organizat in medii haotice.

Bafta!

| Damian_Adina_1993 explică (pentru grab):

Eu aveam o verisoara iar cine a sunat la telefon iar dupa ce maicamea a inchis mi-a zis ca a murit varamea (dumnezeu sa o iert) cea ce era foarte ciudat era ca era un fel de lant, murea cineva, dupa 40 de zile murea altcina si la urma a murit bunik lu varamea si dupa o singura saptamana a murit si varamea, a fost atat de ciudat...(vara de 2)

| grab a răspuns (pentru Damian_Adina_1993):

Noteaza-ti astea pe ceva si revede-le peste un an de exemplu, poate le vei gasi niste explicatii.

bafta!

| availablehandyman a răspuns:

Inainte sa plec in Belgia imi imaginam cum o sa fie acolo! si nu a fost asa laughing)

| antonio30 a răspuns:

Am putut ghici la ce se gândesc prietenii...