| Fritsa a întrebat:

Inca o intrebare.
Eu visez noaptea dar rareori si ce visez mi se intampla a doua zi sad. Deci este foarte ciudat.Mai erau cateva zile pana la un concurs si i-am spus unei colege ce vom primi cadou si cum va fi si desi eram noua la acel sport nu aveam de unde sa stiu ce trebuia sa se intample.Toti au ramas cu gura deschisa cand au vazut (asta mi s-a intamplat cu 3 zile inaintea concursului). Intr-o zi mi-a murit pisica. A fost un moment dureros. Eu visasem ca pisica va muri si in vis eu trebuia sa stau acasa cu ea dar am placat si cand m-am intors pisica mieuna si n-am auzit-o iar apoi a murit. Urmatoarea noapte am visat ca eram in gradina si genunchi in zapada cautand pisica dar afara cand m-am culcat erau 15 grade iar cand m-am trezit era zapada (nu multa dar era putin mai jos de genunchi si m-am trezit si m-am dus in zapada dar pisica nu era.Si am sentimentul de deja vu.Mereu ma ia cu frisoane sau ma sperii de un lucru inainte sa se intample. Odata eram cu rolele si intr-o fractiune de secunda am inchis ochii si m-am vazut pe mine pe jos plina de sange si mi-am dat rolele jos ca sa nu mi se intample asta dar odata eram cu bicicleta am avut deja vu ca o sa cad rau si o sa ajung in spital la operatie si am zis neah imaginatia mea si peste 5 minute eram la spital.Am impresia ca cunosc unii oameni, le ghicesc numele fara sa-i cunosc, sau pur si simplu simt ca ii cunosc de undeva dar nu i-am mai vazut niciodata.
Astea mi se intampla de vreo 4 ani incoa sad. Este nasol si ciudat.
Poate sa fie real ce mi se inampla sau?

5 răspunsuri:
| Doddel a răspuns:

Normal ca este real ce ti se intampla si e foarte bine ca stii ce o sa se intample si unele lucruri rele poti sa le eviti cum a fost cu bicicleta nu ai mai crezut si s-a intamplat. sentimentele de deja vu le avem toti, si eu am avut de destule ori, incearca sa folosesti ceea ce ti se intampla in avantajul tau. Spune-mi daca am gresit pe undeva. Peace.

| Gabriela_6740 a răspuns:

E real si mie mi se intalmpla. eu vizez fractiuni din fraze si am vise ciudate si e adevarat. Sunt unele persoane care avea asemenea vise. esti in zodia scorpion? Ca de obicei scorpionii au viziuni din astea.

| Fritsa explică:

Am uitat sa zic ca nu imi pot controla visele adica in vis vreau sa plec nu pot caci ma tine ceva pe loc etc chestii. Ce inseamna?

| Fritsa explică:

Nu sunt scorpion laughing sunt varsator rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sii eu am avut vise deastyea uneori visasem de 2 ori acelasi vis si apoi chiar s-a intamplat, ce vezi in vis n-ai cum sa nu se intample(cand simti un deja vu)n-ai cum sa previ asta